اهالی قم در اعتراض به عملکرد وزارت بهداشت: «چرا بیمارستان صحرایی را در یک محله پرجمعیت برپا کرده اید؟»

شهروندان قمی مرکز اصلی شیوع کرونا در ایران در اعتراض به استقرار بیمارستان صحرایی سپاه پاسداران در مناطق مسکونی فقیر نشین به خیابان ها آمده اند و مانع اجرایی شدن این اقدام شده اند .

در جریان این اعتراضات  بین مردم منطقه فقیر نشین نیروگاه قم با امیرآبادی فراهانی، درگیری لفظی رخ داد و در نهایت معترضان اجازه استقرار بیمارستان صحرایی سپاه پاسداران را ندادند.

پس از تجمع اعتراض جمعی از مردم،  تریلی‌های حامل کانکس‌های بیمارستان صحرایی سپاه پاسداران فوری منطقه را ترک کردند.

به گزارش منابع محلی گفته شده که  تا قبل از اعزام تریلی‌های حامل کانکس و نیروهای سپاه پاسداران در مجتمع نور قم، به مردم این منطقه توضیحی درباره استقرار بیمارستان صحرایی ویژه بیماران کرونا داده نشده بود و مردم معترض نیز تاکید داشتند که استقرار این بیمارستان صحرایی در منطقه مسکونی بیش از پیش سلامتی آنها را تهدید می‌کند.

همچنین یک عضو فراکسیون امید مجلس از اعلام علنی ابتلای مسئولان به کرونا انتقاد کرده و گفت: اعلام اسامی آنان پیام خوبی به جامعه نمی‌دهد.

در شبکه های اجتماعی امده است که مردم در واکنش به بیماری مسئولان کشور نه تنها ناراحت بلکه خشنود هم میشوند و حکومت و مقامات آن را عاملین اصلی  شیوع این بیماری می دانند.

شماری از کاربران در شبکه های اجتماعی در واکنش این عضو فراکسیون امید نوشته اند : ابتلا شدن انان نشان بی کفایتی و بی لیاقتی حکومت ایران است.چرا که  فرد مسئول باید در رعایت اصول بهداشتی پیشگام بوده و به مردم امید دهد. نه اینکه خود جلوتر از مردم بیمار گردد.

ابوالفضل موسوی افزود: از آنجا که نمایندگان در دوران انتخابات در همه جای کشور حضور داشتند سپس به مجلس آمدند هر کدام می توانند ناقل ویروس باشند. به همین دلیل از نمایندگان تست کرونا گرفته شد و تعداد افرادی که تستشان مثبت شد،‌ کم نیست  و دلیل گرفتن تست جلوگیری از انتشار این ویروس در سراسر کشور از سوی نمایندگان به مردم بود.

گفتنی است شماری از کنشگران سیاسی داخل و خارج از کشور پیشتر گفته بودند که برای جلوگیری از اپیدمی این ویروس باید انتخابات را لغو کنند .

یک دیدگاه

  1. قم نه تنها آخوند مفت خور وفاسد صادرمیکنه بلکه حالا آخوند وطلبه ویروس کرونا دارهم جزء اصلی نقل ونبات صادراتش به تمامی شهرهای ایران وحتی خارج ازکشور شده است. ما همه اسیر سوء مدیریت وسلطه گری دیکتاتوری ولی وقیح وآخوندها شده ایم.

Comments are closed.