«اوباش “بسیج دانشجویی” به ساختمان سفارت انگلیس حمله کردند، اما خسارتش را ملت ایران می پردازد»

پس از آن که رژیم ایران ناچار گردید بابت اوباشگری‌های گروهی از افراد موسوم به “بسیج دانشجویی” علیه سفارت بریتانیا در تهران، به دولت لندن خسارت مالی کلان بپردازد، احمد مازنی نماینده مجلس، زبان به انتقاد گشود و از جمله گفت: «خود سری عوامل وابسته به سپاه و بسیج  موجب شد تا ۲۷ میلیارد تومان از جیب مردم ایران به عنوان خسارت به سفارت انگلیس پرداخت شود. این پول در واقع از خزانه ملت ایران پرداخت شده است».

احمد مازنی افزود: «یک سال پیش  شماری از “افراد خودجوش” که تحریک شده بودند، به  سفارت بریتانیا در تهران حمله کرده و آن را  تسخیر کردند و چند اثر هنری متعلق به دولت انگلیس در این حمله تخریب شد. البته  گفته می شود پس از ترمیم، این آثار هنری به سفارت بریتانیا در تهران برگردانده شدند و یک میلیون و ۳۰۰ هزار پوند، معادل ۲۷ میلیارد تومان، هزینه این خودسری ها شد».

مهاجمان وابسته به سپاه پاسداران، سال گذشته ، پس از برگزار کردن نماز جماعت در مقابل سفارت بریتانیا در تهران، به آن سفارتخانه حمله کردند و بار دیگر با بالا رفتن از دیوار سفارت بریتانیا وارد محوطه‌ی سفارت شدند و شش تن از کارکنان را به گروگان گرفتند.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) نیز تایید کرده بود که مهاجمان وابسته به سپاه پاسداران ایران چند تن از کارکنان سفارت بریتانیا را به گروگان گرفته‌اند.

وزارت خارجه حکومت ایران در آن زمان، تنها با انتشار بیانیه‌ای، نسبت به حمله “عده‌ای از دانشجویان” به سفارت بریتانیا در تهران ابراز تاسف کرد.