اوباش وابسته به رژیم، دوباره سفارت بریتانیا را به علت برگزاری زادروز ملکه، مورد تهاجم قرار دادند

اوباش وابسته به رژیم، دوباره سفارت بریتانیا را به علت برگزاری زادروز ملکه، مورد تهاجم قرار دادند

در یک اقدام تحریک آمیز جدید، گروهی که خود را “دانشجویان بسیجی” می نامند، علیه سفارت بریتانیا در تهران وارد عمل شدند و خواستار گردیدند از هویت افراد و شرکت هایی که در برگزاری جشن زادروز ملکه بریتانیا، با آن سفارتخانه همکاری کرده اند آگاه شوند تا بتوانند آنان را مجازات کنند. چنین رفتاری در هیچ یک از کشورهای دیگر جهان رخ نمی دهد و با اصول دیپلماتیک و روابط دوستانه بین کشورهای مغایرت دارد.

گروهی از آخوندهای دولتی نیز در میان تظاهرکنندگان دیده می شدند که علیه بریتانیا شعار می دادند.

تظاهر کنندگان علنا می گفتند که عضو سازمان بسیج سپاه پاسداران هستند و به شیوه برگزاری جشن رسمی بریتانیا در سفارت آن کشور در تهران اعتراض دارند.

رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران نوشتند که سفارت بریتانیا  به مناسبت برگزاری این جشن ایمیلی را به شرکت‌ها و تولید کنندگان ایرانی ارسال کرده و از آنها برای اسپانسری این مراسم درخواست کمک هزینه کرده بود.

در سال های اخیر، سفارت بریتانیا بارها مورد حمله  جناح تندرو وابسته به سپاه قرار گرفته است . از جمله هشت سال پیش گروهی با حمله به سفارتخانه در خیابان فردوسی تهران و پرتاب کوکتل مولوتف و سنگ آنجا را به آتش کشیدند و همزمان گروه دیگری  از بسیجیان با حمله به باغ سفارت بریتانیا در منطقه قلهک، شش تن از کارمندان سفارت انگلیس را به گروگان گرفتند. روابط دیپلماتیک دو کشور پس از این حمله کاملا قطع شد.

بر روی پلاکاردهای اعتراضی دانشجویان بسیجی نوشته شده بود  اسامی شرکت کنندگان در مراسم جشن حقارت در سفارت باید اعلام شود تا مردم  تکلیف خود را با این افراد روشن کنند . مقاومت ولایت – رمزنجات ملت. .

پنج سال پیش، با به روی کار آمدن دولت حسن روحانی، طرفین توافق کردند سفارت‌های خود را بازگشایی کنند و ایران  پذیرفت خسارت‌هایی که به ساختمان سفارت بریتانیا و اموال موجود در آن وارد شده‌ را جبران کند. سرانجام سفارت بریتانیا  ۴ سال پیش با سفر فیلیپ هاموند وزیر خارجه وقت بریتانیا به شکل رسمی بازگشایی شد.

گروهی که خود را “انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر” می نامد، پیشتر  در نامه ای به محمد جواد ظریف ادعا کرده بود که برگزاری جشن تولد ملکه بریتانیا  در تهران با پول مردم ایران امکان پذیر شده است. در این نامه تهدید کننده از جمله آمده بود: «ملت انقلابی ایران از شما انتظار دارد همان گونه که در کلام و اعلام موضع تغییر رویه داده اید و آمریکا و اذنابش را غیر قابل اعتماد و دشمن می خوانید، در عمل نیز این تغییر رویه را بر ما ثابت کرده و جلوی برگزاری این مراسم وقاحت بار را بگیرید».

علی خامنه ای پیشتر در دیدار با دانشجویان گفته بود که در مواردی که مراکز تصمیم‌گیری دولتی به وظیفه خود به خوبی عمل نکنند، آنان می توانند به عنوان “آتش به اختیار” و به صورت مستقل وارد عمل شوند.

2 دیدگاه‌

  1. با درود زمانی که پول مردم ایران راهی فلسطین می شود تا مردم غیر نظامی اسراییل را بکشند این پول بیت المال نیست ولی جشن ملکه بریتانیا چگونه پول مردم ایران محسوب می شود.کاسه داغ تر از آش

  2. “گروهی از آخوندهای دولتی نیز در میان تظاهرکنندگان دیده می شدند که علیه بریتانیا شعار می دادند”!!!!! آخوندها بر ضد رئیسهایشان!!!؟

Comments are closed.