اورشلیم پست:ایالات متحده تا خروج کامل نیروهای تحت فرماندهی جمهوری اسلامی در سوریه در آن کشور خواهد ماند

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ماه سپتامبر گفت تا زمانی که نیروهای ایران از خارج از مرزهای آن کشور هستند ما قصد خروج از سوریه را نداریم

به گزارش اورشلیم پست وزارت امور خارجه ایالات متحده تا کنون سیاست مشخصی را بیان نکرده بود و به نظر نمی‌رسید پنتاگون هم برداشت روشنی از موضع رسمی آمریکا پیرامون حضور جمهوری اسلامی و نیروهای نیابتی اش در سوریه از سوریه پیش از ترک آن کشور توسط نیروهای ایالات متحده داشته است.

در طول ۶ ماه گذشته این سیاست به طور فزاینده ای به وضوح بیان شده است تا اینکه سرانجام در پایان هفته گذشته جیمز جفری نماینده ویژه ایالات متحده در امور سوریه در رابطه با این  مواضع سخنرانی رسمی کرد.

از ماه سپتامبر ۲۰۱۴ مداخله ایالات متحده در سوریه برای هدف قرار دادن داعش آغاز شد.

هدف اصلی آنها جلوگیری از اشغال شهر کردنشین کوبانی توسط نیروهای داعش بود.

تا آوریل ۲۰۱۶ حمایت ایالات متحده از سازمان‌های مردمی کرد و نیروهای دموکراتیک سوریه به عنوان شریک اصلی مبارزه با داعش در حد وجود صدها نیرو و تیم‌های ویژه عملیاتی آمریکایی گسترش یافت.

همچنین حضور ایالات متحده در طول نبرد برای آزادسازی شهر رقه در تابستان و پاییز ۲۰۱۷ دلیل دیگری برای گسترش نیروهای آمریکایی بود.

در تابستان شایعات و اظهارات پیرامون حضور ایالات متحده در سوریه تا زمانی که جمهوری اسلامی در آنجا حضور دارد شنیده می شد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ماه سپتامبر گفت تا زمانی که نیروهای ایران از خارج از مرزهای آن کشور هستند ما قصد خروج از سوریه را نداریم.

این موضع همچنین شامل نیروهای نیابتی و شبه نظامیان ایرانی است.

اما ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده این مسئله را به عنوان بخشی از مأموریت خود نمی بیند.

در یک کنفرانس مطبوعاتی که از سخنگوی نیروهای عملیاتی مشترک درباره مسئله ایران سوال شد این سخنگو اظهار داشت هدف ما اول و مهمتر از همه نابود کردن داعش است.

وی  ادامه داد دوم اینکه آموزش نیروهای محلی به منظور در دست گرفتن فرایند کار و در نهایت  پیمان ژنو را به پایان برسانیم.

جیمز جفری در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد که حضور ایالات متحده در سوریه بر اساس قانون تصویبی سال ۲۰۰۱ است که اجازه استفاده از نیروی نظامی به عنوان بخشی از جنگ علیه تروریسم پس از ۱۱ سپتامبر را می دهد وی همچنین افزود آنچه که نیروهای ائتلاف ثبات می‌نامند مرحله چهارم از تلاش‌های نظامی- سیاسی- دیپلماتیک و اقتصادی است تا اطمینان حاصل شود که داعش کاملاً شکست خورده است.

یک دیدگاه

  1. بجای هزینه کردن درتهیه دارو موادغذایی وایجاد امنیت شغلی پایدار وتولید کاربرای جمعیت بیکار مملت سران ارشد جمهوری اسلامی ایران برای سوریه هزینه میکند ودست ازدخالتهای بی موردش برنمیدارد. پر واضح است که وجود این اهریمنان شیطانی درمنطقه باعث ادامه درگیری وجنگ وازبین رفتن ثروتهای مملکت ایران خواهد شد. نتیجه و نصیب آخرهم فلاکت وسرافکندگی وبدبختی برای تک تک مردم ایران است.

Comments are closed.