گزارش رسمی اوپک: میزان تولید نفت ایران ۱۴۲ هزار بشکه دیگر کاهش یافته است

اوپک نوشته است چنین برآورد می‌شود که صادرات نفت ایران به زیر ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است. این رقم در دوران قبل از تحریم‌ها بیش از ۲.۵ میلیون بشکه بود

اوپک  در گزارشی پیرامون میزان صادرات کشورهای عضو،  اعلام کرد که از میزان تولید نفت ایران ۱۴۲ هزار بشکه دیگر کاسته شده است.

اوپک در گزارش خود نوشت که مجموع تولید اعضای این سازمان در ماه گذشته  به سطح ۲۹ میلیون و ۸۳۰ هزار بشکه پایین آمده که دلیل اصلی آن افت تولید نفت ایران و ونزوئلا بوده است .

در این گزارش آمده است : تولید نفت ایران در ماه گذشته نسبت به مدت مشابه ماه قبل روزانه ۱۴۲ هزار بشکه در روز افت داشته و به ۲ میلیون و ۲۲۵ هزار بشکه نزول کرده است.

قبل از بازگشت کامل تحریم‌های آمریکا، تولید نفت ایران روزانه بالای ۳.۸ میلیون بشکه بود.

اوپک در ادامه نوشته است چنین برآورد می‌شود که صادرات نفت ایران به زیر ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است. این رقم در دوران قبل از تحریم‌ها بیش از ۲.۵ میلیون بشکه بود.

اوپک در گزارش ماهانه خود نوشته است « مجموع تولید نفت اعضای این سازمان در ماه ژوئن به ۲۹ میلیون و ۸۳۰ هزار بشکه کاهش یافت که دلیل اصلی آن افت تولید نفت ایران و ونزوئلا است».

گفتنی است مجموع تولید نفت اوپک در سال گذشته بیش از ۳۲ میلیون بشکه بوده است. علت کاهش تولید، نه تنها منع صادرات حکومت ایران است، بلکه در درجه نخست به علت آن است که کشورهای غیر اوپک و از جمله روسیه، بر میزان تولید خود افزوده اند و همزمان، کشورهای جهان به طور فزاینده ای، به انرژی های پاک، مانند انرژی آفتاب و باد روی می آورند.