“اوپک” اعلام کرده برای مبارزه با کورونا، کمک نقدی در اختیار حکومت ایران می گذارد

وزارت امور اقتصادی و دارایی ایران از کمک  صندوق اوپک برای توسعه جهانی، به ایران برای خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا خبرداده و گفت: در راستای مبارزه با کورونا این صندوق به ایران کمک مالی می‌کند.

موضوع دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی از صندوق اوپک برای توسعه جهانی، بانک جهانی، بانک توسعه اسلامی و بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا از سوی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران از ۱۴ اسفند سال گذشته  در دست پیگیری است.

حکومت ایران پیشتر نیز  از صندوق بین‌المللی پول درخواست پنج میلیارد دلار وام کرده است ولی صندوق هنوز تصمیمی درباره این موضوع نگرفته، اما گفته است که ۸۱ کشور درخواست وام کرده‌اند.این نهاد بین‌المللی اعلام کرده که ۵۰ میلیارد دلار به کشورها وام می‌دهد تا برای مقابله با کرونا توان مالی داشته باشند.هم چنین بانک جهانی نیز اعلام کرده که ۱۲ میلیارد دلار به کشورها وام می‌دهد.

هم زمان، خبرگزاری رویترز از تلاش هکرهای مرتبط با حکومت ایران برای رخنه کردن به اطلاعات سازمان جهانی بهداشت خبرداده و نوشت: هکرهایی که در جهت منافع حکومت جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند در جریان  بحران جاری ویروس کرونا تلاش کرده‌اند که وارد ایمیل های شخصی کارکنان سازمان جهانی بهداشت شوند.

آشنایان امور میگویند که هدفشان این بوده که به  مکاتبات و مکالمه های اعضا دست یابند تا از این طریق متوجه شوند که سازمان به دنبال چه شیوه های درمانی است که بعدا آن را به نام خود ثبت و بگویند که به این افتخارات دست زدند

وزیر بهداشت حکومت ایران و شماری از فرمانده های سپاه دو روز پیش  در دو فرصت جداگانه اعلام کردند که بزودی دستاوردهای شگفت انگیزی را در ارتباط  با کورونا رونمایی خواهد کرد .

یکی از افراد نزدیک به سازمان اطلاعات آمریکا نیز به رویترز گفته که از اقدامات ایران آگاه است و این‌گونه حملات در زمان بحران‌های بین‌المللی معمولاً زیاد انجام می‌شود.

یک دیدگاه

  1. حال خوب است همه ی جهان این رژیم فاسد و جنایتکار و دزد را می شناسند و می دانند این پول مستقما در اختیار سپاه تروریستی قرار خواهد گرفت تا آنها هم آن را برای اهداف جنایتکارانه خودشان هزینه کنند. واقعا که شرم آور است. مثل این است که اوپک پولی را به داعش پرداخت کند تا داعش آن را خرج مردمان اسیر کرده خودش قرار دهد! بله. این کار اوپک هیچ فرقی با کمک به حکومت داعش ندارد. امیدوارم که اسرائیل و آمریکا مانع این تزریق اشتباه بشوند و یا شکل تحویل این پول را با دستگاهها و تجهیزات عوض کنند و ناظرانی بین المللی را نیز برای صداقت تحویل این کمک ها به مردم و بیمارستانهای عمومی در نظر بگیرند. در غیر این صورت مطمئن باشند که این کمک سر از عراق یا لبنان یا سوریه در خواهد آورد و باجی به گروههای نیابتی خواهد بود!

Comments are closed.