اپوزیسیون سوریه: در آخرین حمله نیروی هوایی اسرائیل در حومه دمشق، پنج چریک وابسته به ایران هلاک شدند

منابع خبری اپوزیسیون سوریه می‌گویند در جریان حمله هوایی سپیده دم امروز (سه شنبه) در حومه دمشق، دست کم پنج تن دیگر از چریک های وابسته به حکومت اسلامی ایران کشته شده‌اند. در یک ماه اخیر این نخستین بمباران علیه مواضع وابسته به سپاه قدس در سوریه است که به اسرائیل نسبت داده می شود.

در آخرین حمله، چند تن از افراد وابسته به رژیم ایران و از جمله یکی از فرماندهان حزب الله لبنان، در حومه دمشق هلاک شدند و از آن هنگام حسن نصرالله مرتبا تهدید می‌کند که از اسرائیل انتقام خواهد گرفت.

سخنگوی ارتش سوریه در بیانیه‌ای اعلام داشت که در این حمله دو تن از نظامیان سوری جان باخته و هفت تن دیگر زخمی شده‌اند. خبرگزاری رسمی سوریه نیز ادعا کرد که یک بانوی غیرنظامی نیز کشته شده است.

ارتش سوریه طبق معمول ادعا کرد که بخش اعظم موشک‌هایی که جنگنده‌های اسرائیلی به سوی زمین شلیک کرده‌اند، توسط پدافند هوایی شکار و خنثی شده است. ارتش سوریه در مورد همه حملات پیشین نیز همین ادعا را مطرح کرده است.

اپوزیسیون سوریه در گزارش خود مشخص نساخته است که پنج چریک هلاک شده، به کدامیک از گروه‌های شیعه وابسته به سپاه قدس در سوریه تعلق داشته‌اند.

علاوه بر افراد وابسته به سپاه قدس که مستقیما از ایران فرستاده شده‌اند، حکومت ایران چند گروه مزدور خود مانند حزب‌الله و فاطمیون و زینبیون را در سوریه برای کشتن مردم آن کشور به کار گرفته است.

رژیم ایران ادعا می‌کند که در سوریه سرباز ندارد و افراد سپاه قدس به عنوان “مستشاران نظامی” در آن کشور فعالیت می‌کنند و میهمان پرزیدنت بشار اسد هستند.

در حمله چهار هفته پیش ارتش اسرائیل به مواضع سپاه قدس در سوریه، شماری جنگنده موشک انداز و پرنده‌های نظامی مختلف شرکت داشتند.