اپوزیسیون سوریه: در حمله هوایی اسرائیل به مواضع سپاه قدس در سوریه شانزده تن هلاک شده اند

یک نهاد دفاع از حقوق انسانی سوریه، که معمولا منابع اطلاعاتی خوبی دارد، خبر داد که در آخرین حمله هوایی که به اسرائیل نسبت داده شده، شانزده تن از جنگجویان مزدور حکومت ایران در سوریه کشته شده اند.

در این گزارش گفته شده که حمله جدید روز سه شنبه (سه روز پیش) در استان دیرالزور در شمال شرق سوریه بوده که سپاه قدس از سال گذشته ساخت یک پایگاه نظامی بزرگ در آن نقطه را آغاز کرده است.

این پایگاه در ناحیه ای به نام البوکمال قرار دارد که در نزدیکی مرز سوریه با عراق است. ولی رژیم ایران هرگز ارتباط آن با سپاه پاسداران را رسما تایید نکرده است.

پایگاه نظامی سپاه قدس که آن را “قرارگاه امام علی” نام نهاده اند، قرار است به مرکز حضور نظامی و تسلیحاتی رژیم ایران در سوریه و در همسایگی عراق برپا شود.

در یک سال اخیر دست کم ده بار اعلام شده که این قرارگاه توسط پرنده های نظامی ناشناس مورد حمله قرار گرفته و حسارات سنگینی به آن وارد آمده است. ولی معلوم می شود که رژیم ایران همچنان به ساخت آن پایگاه نظامی ادامه می دهد.

تصاویر ماهواره ای که امروز در رسانه های جهانی انتشار یافت، نشان می دهد که خسارات وارده به این پایگاه جدی بوده است.

در دو هفته اخیر، گزارش رسید که نیروی هوایی اسرائیل دو حمله دیگر نیز انجام داده که یکی در فاصله کمی از فرودگاه بین المللی دمشق بوده که طی آن انبارهای اسلحه و مواضع نظامی سپاه قدس مورد حمله قرار گرفته و حمله دیگر علیه بزرگترین فرودگاه نظامی سوریه به نام تی فور بوده که در حومه شهر حمص قرار دارد و بخشی از آن به فعالیت نظامی سپاه قدس ایران سپرده شده است.

حکومت ایران در فرودگاه تی فور یک انبار بزرگ پهپادهای نظامی بر پا ساخته که بارها هدف حمله اسرائیل قرار گرفته است.

در دو مورد، سپاه قدس از همین فرودگاه، پهپادهای خود را به سوی اسرائیل فرستاد، ولی هر دو حمله با شکست روبرو شد.