اکثریت فاسد نمایندگان مجلس، فردی را که به دزدی و جعل اسناد متهم است در پست رئیس دیوان محاسبات، تایید کردند

مجلس شورای اسلامی حکومت ایران، با تایید انتصاب مهرداد بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات مالی حکومت، فردی که به فساد و جعل اسناد متهم است، گام بلند دیگری در راه نهادینه کردن دزدی و چپاول و تقلب برداشته است.

مهرداد بذرپاش که به دزدی و جعل سند متهم است، از جانب مجلس شورای اسلامی، برای ریاست نهادی مورد تایید قرار گرفت که دیوان محاسبات حکومتی است و با پول و بودجه سروکار دارد و باید سوء استفاده های مالی را کنترل کند و با فساد مالی در دستگاه های دولتی به مبارزه بپردازد.

اکثریتی که در مجلس به انتصاب بذرپاش رای داد، به گفته آگاهان امور ایران، خود مرکب از افرادی است که شخصا در دزدی ها و غارت بیت المال دخالت فعال داشته اند و اکنون وظیفه خود می دانند از فردی که مثل خود آنان است دفاع کنند.

دیوان محاسبات کشور سازمانی دولتی(دادگاه مالی-اداری) است که در امور مالی و اداری مستقل است؛ یکی از نهادهای وابسته به مجلس است که وظیفه نظارت بر همه فرایندهای مالی کشور را بر عهده دارد و به عنوان بازوی نظارتی مجلس عمل می‌کند.

پیش از انتخاب بذرپاش، قائم مقام پیشین بنیاد تعاون سپاه پاسداران،   به عنوان رئیس دیوان محاسبات،  اعتراضات بیشماری از سوی فعالان رسانه‌ای و سیاسی برای برکناری وی، مطرح شد، و بسیاری مدرک و رزومه تحصیلی و کاری وی را جعلی دانسته و خواستار برکناری او شدند،  اما علی خامنه ای اعتنایی نکرد و او را رئیس دیوان محاسبات کشور کرد.

مهرداد بذرپاش نماینده پیشین مجلس در دوره نهم، قام‌مقام بنیاد تعاون سپاه، ریاست سازمان ملی جوانان و معاونت رئیس‌جمهوری، مدیرعامل  سایپا و پارس خودرو و معاونت اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام ، و  صاحب‌امتیازی روزنامه «وطن‌امروز» بوده است.

احمد توکلی، از فعالان شناخته شده محافظه‌کار در توییتی نوشته است:   “دیروز در جلسه با رئیس مجلس، من به همراه رئیس کمیسیون بودجه، ۲نماینده دیگر و مدیرعامل دیده‌بان، استدلال هایمان را در اعتراض به انتخاب رئیس دیوان محاسبات شرح دادیم”.

توکلی در ادامه نوشته است : شوربختانه  رئیس مجلس اعتراض وی را نپذیرفته و گفته که “فرایند انتخاب کاملا قانونی بوده” است.

محمد باقر قالیباف، در مراسم معارفه مهرداد بذرپاش که امروز (دوشنبه) در مجلس برگزار شد، در سخنانی با بی ارزش خواندن اعتراضات فعالان سیاسی، و رسانه ای در افشای رد صلاحیت وی  عنوان رییس دیوان محاسبات  گفت: هر چه بود گذشت از امروز عمل شما مهم است مردم بر اساس عمل شما قضاوت می‌کنند شما در عمل ثابت کنید از فرزندان “گام دوم انقلاب “هستید.

علی خامنه ای پیشتر در سالروز روی کار آمدن حکومت اسلامی در ایران با انتشار  بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» خطاب به مردم  و به‌ویژه جوانان گفته بود: جوانان  انقلابی و حزب الهی به مثابه منشوری برای «دومین مرحله‌ی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» خواهد بود و «فصل جدید زندگی حکومت اسلامی » را رقم خواهد زد.

خامنه ای تاکید کرده بود که دولت جوان و حزب‌اللهی علاج مشکلات کشور است

قالیباف در ادامه گفت:   مردم توقع زیادی از ما دارند،  اولین توقع آنان این است که ما مشکلات را به هم پاس ندهیم زیرا مردم ما را مجموعه حاکمیتی یک‌پارچه می‌بینند. مردم از مجموعه کارگزاران نظام باید یک حرف را که مورد تایید رهبری است،  بشنوند و بدانند مسئولان در جمهوری اسلامی در هر قوه‌ای برای حل مشکلات‌ آنان تلاش می‌کنند.

مهرداد بذرپاش نیز در روز معارفه اش گفت:  ذره‌ای از حقوق مردم و بیت المال کوتاه نمی‌آیم و اجازه نمی‌دهم به کسی به اسم عدالت خواهی ظلم شود.

بذر پاش با اشاره به حواشی ایجاد شده در روزهای اخیر در مورد جعلی بودن سوابق اش گفت: کلکسیونی از حرف‌ها زده شد. بعضی دلسوز بودند و برخی احتمالا نگران