اگر اعتراف کنید آزاد خواهید شد

حکومت ایران با وعده تخفیف حکم اعدام به حبس ابد،  به مخالفان خود در زندان از آنان در تلویزیون حکومتی اعتراف ‌گیری می کند.

آیدا یونسی، خواهر علی یونسی دانشجوی نخبه ایرانی دانشگاه صنعتی شریف از کسانی که در اعتراض به سرنگونی هواپیمای اوکراینی تجمع کرده بودند ،در توییتی از تحت فشار بودن برادرش برای اعتراف تلویزیونی خبر داده است.

خانم‌ یونسی در این توییت با بازنشر کردن ویدیویی از مازیار ابراهیمی، نوشته «مانند آقای ابراهیمی به برادر من نیز گفته‌اند با اعتراف تلویزیونی اتهامات را قبول کن تا اعدامت را تبدیل به حبس ابد کنیم».

آیدا یونسی نوشته، بعد از پنج ماه بازداشت، شکنجه، انفرادی و بازجویی عمومی، ۳ هفته است که با تهدید و‌ فشار اصرار بر مصاحبه تلویزیونی دارند.

علی یونسی و امیرحسین مرادی دو‌ دانشجوی نخبه دانشگاه شریف هستند که در همدردی با بازماندگان ، هواپیمای اوکراینی که توسط موشک های سپاه پاسداران سرنگون شد  بازداشت شدند.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران یکی‌از اتهام های آنان را «وصل شدن به افراد گروه‌های ضد انقلاب» اعلام کرد که خانواده آنها این اتهام‌ها را رد کرده‌اند.

یادآور می شود،  مازیار ابراهیمی، یکی از بازداشت شدگان پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای بود که چندی پیش شکنجه و فشار وزارت اطلاعات برای اعترافات ساختگی تلویزیونی و همچنین پرونده‌سازی دستگاه قضایی علیه خود را فاش ساخته و رسانایی کرد.