اگر جو بایدن بتواند بر دونالد ترامپ پیروز شود صحنه سیاسی ایالات متحده به کلی دگرگون خواهد شد

جو بایدن یک سیاستمدار میانه رو محسوب می شود و با توجه به تجربیاتی که او در مقام معاونت ریاست جمهوری ایالات متحده داشته می تواند از بخت خوبی برای پیروزی برخوردار باشد

جو بایدن معاون باراک اوباما، نامزدی خود برای انتخابات آینده ریاست جمهوری در آمریکا را اعلام کرد. در اسرائیل و ایران اعلام نامزدی جو بایدن با دقت دنبال می‌شود. اگر جو بایدن بتواند بر دونالد ترامپ پیروز شود صحنه سیاسی ایالات متحده به کلی دگرگون خواهد شد.

در همان حال که سیاستمداران حکومت اسلامی ایران آرزو می‌کنند که ترامپ در انتخابات دور بعد شکست بخورد و دموکرات‌ها در ایالات متحده بار دیگر زمام امور را به دست گیرند، اسرائیل نگران است که اگر ترامپ پیروز نشود، بسیاری از برنامه‌های همکاری بین اسرائیل و ایالات متحده نیمه تمام خواهد ماند.

آشنایان امور در اسرائیل حتی این احتمال را مطرح می‌سازند که بایدن در صورت انتخاب، ایالات متحده را به برجام بازگرداند و همه تلاش ها برای کشاندن حکومت ایران به دور میز مذاکره به منظور تدوین و امضای قرارداد جدیدی که امکانات تعرضی حکومت ایران را به کلی متوقف سازد، منتفی شود.

جو بایدن یک سیاستمدار میانه رو محسوب می شود و با توجه به تجربیاتی که او در مقام معاونت ریاست جمهوری ایالات متحده داشته می تواند از بخت خوبی برای پیروزی برخوردار باشد.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل ارزیابی می‌کند که حکومت اسلامی ایران تلاش خواهد کرد که مسئله درگیری با ایالات متحده را تا دو سال دیگر همچنان در سطح کنونی باقی بگذارد به این امید که بایدن بتواند ترامپ را شکست دهد و آنگاه سیاست آمریکا به کلی دگرگون شود.

انتظار رژیم ایران آن است که بایدن ایالات متحده را به برجام بازگرداند و در همان حال تحریم ها علیه رژیم ایران را متوقف سازد که این خود می‌تواند یک پیروزی بزرگ برای حکومت اسلامی ایران محسوب شود.

از سوی دیگر در اسرائیل ابراز نگرانی می شود که اگر پرزیدنت ترامپ نتواند برای بار دوم به ریاست‌جمهوری برگزیده شود، بسیاری از برنامه‌های همکاری با اسرائیل متوقف بماند.

پرزیدنت ترامپ در طول ریاست جمهوری خود سفارت آمریکا را به اورشلیم منتقل ساخت و حق حاکمیت اسرائیل بر بلندی های گولان را به رسمیت شناخت و مشغول تنظیم طرح صلحی است که ممکن است دارای امتیازهایی برای اسرائیل باشد.

پرزیدنت ترامپ همچنین بودجه کمک مالی ایالات متحده به حکومت خودگردان فلسطینی را کاهش داد و برخی دیگر از کمک‌های مالی ایالات متحده را به نهادهای طرفدار فلسطینی‌ها کاهش داده و یا به کلی قطع کرد.

علاوه بر این در حزب دموکرات ایالات متحده به دنبال انتخابات میان‌دوره‌ای، افراد جدیدی و از جمله مسلمانان و اعراب وارد کنگره شدند که آشکارا  سیاست‌های ضد اسرائیلی دارند.

در شرایط کنونی هنوز نمی‌توان ارزیابی کرد که جو بایدن چند درصد شانس پیروزی در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری خواهد داشت اما جناح موسوم به پیشرو در حزب دموکرات نظر خوبی نسبت به او ندارد.

پرزیدنت ترامپ اعلام نامزدی جو بایدن را به تمسخر گرفت و او را فردی نالایق نامید.

 

9 دیدگاه‌

  1. به نام اسرائیل دونالد ترامپ برقرار هستند و ریاست بعدی دولت امریکا را نیز بر عهده خواهند داشت . اما بدانید بایدن و عوامل اوباما کسانی بودند که امریکا را به تهدیدات جدی کشاندند و انان تفکراتشان بسیار ضعیف و بی معنی بود که تمام فجایع منطقه ای به دلیل تفکرات دمکراتها اتفاق افتاد ایران اسلامی خیلی دوست دارد دمکراتها انتخاب شوند چرا با این اتفاق ایران اسلامی نجات پیدا میکند و امریکا به فروپاشی سیاسی و نظامی کشانده خواهد شد . امریکا و سیستم نظم بین المللی دولت دونالد ترامپ را موفق ترین دولت تاریخ امریکا می شناسد که اقتدار و عزت امریکا را به امریکا بر گرداند و در مقابل شرارت مشتی اخوند بی سواد و باجگیر و تروریست پرور اساسا ایستاد . امریکا به همین شکل بر قرار است تا نابودی دشمنان اسرائیل و امریکا به پایان برسد . امریکای امروز به برکت و اقتدار دونالد ترامپ امریکاست . دونالد ترامپ لازمه جهان است و باید بماند و باید باشد ایشان مردی مقدس و متفکر و اینده نگر است که صلح واقعی را در جهان به ثمر خواهد رساند . من مطمئن هستم اسمان و زمین اسرائیل با دونالد ترامپ است و ایشان موفق و پیروز و با اقتداری بیش از پیش در مقام ریاست جمهوری امریکا و جهان بر قرار خواهد ماند . درود و برکت بر دونالد ترامپ درود و برکت بر بنیامین نتانیاهو درود وبرکت بر اسرائیل و بنی اسرائیل درو دوبرکت بر امریکای دونالد ترامپ

  2. امیدوارم پرزیدنت ترامپ پیروز شود و اصولا جمهوریخواهان قدرت را در دست بگیرند . دمکراتها هیچوقت دوست واقعی برای ایران نبودن از کارتر گرفته تا کلینتونها

  3. انگار خداوند پرزیدنت ترامپ را بر سر دشمنان مردم ایران و اسرائیل فرود آورده که حامیشان باشد … تاریخ قدردان این مرد آزاده خواهد بود

  4. انتخابات بعدی باز ترامپ وارد صحنه میشود جوبایدن بنابه تجربیات ناموفق در کنار اوباما پیروزی ترامپ تضمین میکند ترامپ برای بار دوم وارد کاخ سفید میشود تردیدی من ندارم ماموریت ترامپ باید تکمیل گردد وبس.رامین پیرامون.روزنامه نگار

  5. تنها اسراییل به رهبری نتانیاهوی آگاه می تواند خطر جو بایدن را حس کند. اگر بایدن بیاید یقینا دوباره هواپیما های پول به تهران سرازیر می‌شود و تیم کری و ظریفکار فعال میشود، این یعنی پنبه کردن تمام زحمات نتانیاهو و اسرائیل. تا دیر نشده اهداف بایدن همدست اوباما را در کمک به رژیم اسلامی افشا کنید.

  6. مردم ایران باید تا دیر نشده از این آخرین فرصت برای زدن ضربه نهایی به حکومت خامنه ای استفاده کنند و از حمایت ترامپ نهایت استفاده را بکنند که اگر این زمان بگذرد و خدای ناکرده جو بایدن رئیس جمهور شود اونوقته که جمهوری اسلامی تقویت شده و دیگه نه از ایران نامی خواهد ماند و نه از ایرانی!

  7. هررئیس جمهوری انتخاب شود باید بداند که رژیم منفور جمهوری اسلامی ایران سر ملت خودش راکلاه گذاشته وخواهد گذاشت حالا سر آمریکا و اسرائیل و انگیس را گل خواهد زد؟؟ بنابر این مبارزه تا تغییر رفتارهای داخلی و بین المللی- انواع مختلف تحریمهای کمر شکن و انزوای آن باید ادامه یابد حالا هرکی میخواهد رئیس جمهور ایالات متحده شود.

  8. نویسنده ی این تحلیل نام ندارد؟ و یا اینکه رادیو پیام میخواهد با انتشار چنین مطالبی در صورت بروز هر نتیجه ای در انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده جایگاه خودش را حفظ کند؟
    به عنوان یک مخاطب اعتقاد دارم تنها افرادی که ترسو هستند و یا اینکه به آنچه میگویند خیلی هم اعتقاد ندارند نوشته های بی شناسنامه می نویسند (مانند شب نامه ها در ایران) و رسانه هایی هم که چنین مطالب بی نام و نشان را منتشر میکنند در مسیر خوبی قرار ندارند که با تمام وجود امیدوارم رادیو پیام اسرائیل از آن دست رسانه ها نباشد.

Comments are closed.