ایاد العلاوی، گزارش “رادیو پیام اسرائیل” را در مورد استقرار موشک های جنگی ایران در عراق تائید کرد

ایاد العلاوی، گزارش “رادیو پیام اسرائیل” را در مورد استقرار موشک های جنگی ایران در عراق تائید کرد

معاون پیشین رئیس جمهوری عراق فاش ساخت که علت سفر ناگهانی وزیر خارجه ایالات متحده به بغداد، اطلاعات محرمانه ای بوده که نهادهای اطلاعاتی اسرائیل در اختیار واشنگتن گذاشته بودند و به موجب آن، رژیم ایران به مزدوران شیعه خود در عراق دستور داده بود پایگاه های نظامی آمریکا در سواحل جنوبی خلیج فارس را به موشک ببندند.

ایاد العلاوی که در گذشته سمت معاون رئیس جمهوری عراق را به عهده داشت، این سخنان را در مصاحبه ای بیان کرد که در روزنامه “الشرقیه” انتشار یافت. العلاوی گفت که این اطلاعات را مستقیما از منابع دولتی آمریکایی در واشنگتن دریافت کرده است.

این نخستین بار است که خبر انحصاری رادیو پیام اسرائیل که هفته پیش انتشار یافت، مورد تائید یک مقام آگاه قرار می گیرد. رادیو پیام اسرائیل در گزارش خود فردای روز سفر ناگهانی مایک پمپئو به بغداد، فاش ساخته بود که حکومت ایران به گروه های شیعه مزدور خود در عراق، و به ویژه الحشد الشعبی دستور داده است برای شلیک موشک به سوی قرارگاه های نظامی آمریکا در حوزه خلیج فارس آماده باشند.

رادیو پیام اسرائیل فاش ساخته بود که حکومت ایران چند ماه پیش چندین فروند موشک نقطه زن را به عراق منتقل ساخته تا آن ها را توسط عوامل خود، به سوی اسرائیل شلیک کند. ولی اخیرا به عوامل خود دستور داده بود برای شلیک آن ها به سوی قرارگاه های آمریکایی در خلیج فارس آماده باشند.

ولی در حالی که در خبر رادیو پیام اسرائیل آمده بود که انبار این موشک ها در نقطه ای در بخش غربی عراق و در نزدیکی مرز سوریه قرار دارد، ایاذ العلوی در سخنان خود گفت که موشک های ایرانی، از شهر بصره به سوی مواضع آمریکایی هدف گیری شده بود. بصره تا امارات عربی متحده، شرق عربستان و همچنین سلطان نشین عمان و جزیره بحرین، فاصله کمتری دارد.

ایاد العلاوی در ادامه سخنانش در روزنامه “الشرقیه” همچنین گفته بود که اسرائیل تصاویر ماهواره ای محل استقرار این موشک ها را در اختیار ایالات متحده قرار داده بود.

در ادامه گزارش رادیو پیام اسرائیل همچنین گفته شده بود که اسرائیل قصد داشت این پایگاه های موشکی رژیم ایران در خاک عراق را بمباران کند، ولی ایالات متحده هشدار داد که چنین اقدامی ممکن است سوء قصد علیه جان سربازان آمریکایی در عراق را به دنبال آورد.

2 دیدگاه‌

  1. من فکر نمی کنم امریکا و جهان با این تهدید ها عقب نشینی کنند چرا که حکومت اسلامی ایران چهل سال است جهان را با محوریت تهدید مشغول کرده و هر روز نفوذ خود را گسترش داده بر علیه اسرائیل و امریکا و بر علیه کشورهای دمکراتیک . پس اگر در مقابل ایران اسلام و تهدید های ان کوتاه بیایید دیگر کشورها هم از ایران اسلام یاد خواهند گرفت چگونه با جهانیان بازی کنند و به شرارت بپردازند . درود وبرکت بر اسرائیل درو دوبرکت بر بنی اسرائیل

  2. اگر ایران اسلامی انگشت تهدید دراز میکند به ایران اسلامی سیلی بزنید و اگر قصد خون کرد چنان درسی به ایرانیان اسلامی بدهید که در تاریخ ایران یادگار بماند . درود و برکت بر اسرائیل

Comments are closed.