ایالات متحده:ظریف ویترین خوش نمای رژیم را تحریم کرد

محمد جواد ظریف در واکنش به افزودن نام او به فهرست تحریم های آمریکایی، ادعا کرد که این امر آسیبی به او وارد نمی سازد و اهمیتی ندارد. ولی مقامات آمریکایی در توجیه اقدام خود می گویند که ظریف ویترین فریبنده یک حکومت جنایتکار با لبخند و دروغ پردازی بود که توان خود را در خدمت یک حکومت فتنه جو قرار داده است. ظریف می گوید اموالی در ایالات متحده ندارد که این تحریم روی او تائیرگذار باشد. ولی ساده ترین مفهوم این اقدام آمریکایی آن است که از این پس ورود ظریف به ایالات متحده ممنوع خواهد بود و رژیم ایران باید برای شرکت در رویدادهای سازمان ملل در نیویورک، فرد دیگری را به جای ظریف بفرستد. در شبکه های اجتماعی آمده است که دست کم یک فرزند ظریف در آمریکا مشغول تحصیل است. در گزارش های پیشین آمده بود که صدها تن از فرزندان و یا بستگان سرکردگان ردیف اول حکومت ایران در ایالات متحده اقامت دارند و این در حالی که رژیم دائما شعار مرگ بر آمریکا سر می دهد.

ظریف ادعا کرده که هیچگونه مال و منالی در آمریکا ندارد. ولی بی تردید وزارت خزانه داری ایالات متحده پس از بررسی دقیق، هر اموالی را که وزیر خارجه حکومت ایران در آن کشور داشته باشد، مسدود خواهد کرد.

ظریف با انجام ده ها مصاحبه تلویزیونی، همیشه لبخند به لب داشت و آرام و دوستانه سخن می گفت. ولی محتوای پاسخ ها او مجموعه ای از دروغ پردازی و ادعاهای نادرست بود. وزیر خارجه حکومت بارها تبهکاری های رژیم را انکار کرد، ولی کوتاه مدتی بعد معلوم شد که او دروغ گفته است.

ظریف در واکنش های تبلیغاتی خود، بارها در مورد بنیامین نتانیاهو و دیگران از واژه “چوپان دروغگو” استفاده کرده، و این در حالی که خود او در دروغ پردازی شایسته دریافت جام قهرمانی می باشد.

مقامات آمریکایی می گویند فردی که تحصیلات خویش را در ایالات متحده گذرانده، استعداد و تجربه خویش را در اختیار رژیم گذاشته که جز ستمکاری در داخل کشور و فتنه انگیزی در کشورهای همسایه و جهان، هنر دیگری ندارد.

تصمیم به تحریم ظریف ماه گذشته انتشار یافت. ولی در هفته های پیش، ایالات متحده صلاح ندانست آن را عملی سازد.

ایالات متحده گفته است که به فشارهای سیاسی و اقتصادی علیه حکومت ایران همچنان ادامه خواهد داد، تا روزی که رژیم حاضر شود برای تغییر برجام و منع برنامه های موشکی دعوت ایالات متحده را برای گفتگو بپذیرد.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه حکومت ایران، را به سبب همکاری مستقیم یا غیرمستقیم با رهبری جمهوری اسلامی در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، شب گذشته (چهارشنبه ) در پیام توئیتری خود از تحریم محمدجواد ظریف، همتای ایرانی خود، استقبال کرد و گفت: ظریف  رییس توجیه‌گرهای خامنه‌ای و همدست مافیای او در رفتارهای قانون‌شکنانه حکومت ایران است.

پمپئو در ادامه گفته بود: خامنه‌ای با هزینه مردم ایران ثروت‌اندوزی کرده است.

محمدجواد ظریف در اولین واکنش به قرار گرفتن نام اش در فهرست تحریم‌های آمریکا، در توییتی نوشت: «دلیل اصلی آمریکا برای قرار دادن من در لیست تحریم این است که سخنگوی اصلی ایران در جهان هستم.آیا حقیقت اینقدر دردناک است؟

وی در ادامه گفت: از آنجا که من هیچ دارایی یا منفعتی در خارج از ایران ندارم این تحریم بر من یا خانواده‌ام هیچ اثری ندارد. «ممنون که مرا تهدیدی بزرگ برای دستور کارتان دانستید».

استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، ماه گذشته  گفته بود که در کنار تحریم علی خامنه ای و دفتر او، و همچنین  هشت تن از فرماندهان سپاه پاسداران، بزودی «محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی هم تحریم خواهد شد.

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه ۲۰ تیرماه پس از صدور ویزا ی ورود به آمریکا برای ظریف که قصد شرکت در یکی از نشست‌های سازمان ملل متحد را داشت، در گزارشی به نقل از دو منبع مطلع نوشت که هدف از این تصمیم، «باز نگاه داشتن در دیپلماسی» با ایران است.

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در توییتی نوشت: «آمریکایی‌ها از منطق ظریف و هنر مذاکراتی او به شدت واهمه دارند آن‌ها «ظریف را در سیاست ایران کاره‌ای نمی‌دانند اما با نابخردی محض دست به تحریم او می‌زنند».

ظریف از ۱۹۷۷ تا ۲۰۰۷ به مدت ۳۰ سال در آمریکا زندگی کرده است و سال‌ها در دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل، در نیویورک، مشغول به کار بود.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گفتگو با فاکس بیزینس به تحریم ظریف اشاره کرد و گفت: ما جواد ظریف، وزیر خارجه را به عنوان یک سخنگوی غیرمشروع برای ایران تلقی می‌کنیم.

مقامات آمریکا می گویند ظریف مقامی جدی برای مذاکره نیست.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده  سه ماه پیش زمانی که محمدجواد ظریف در اعتراض به سفر بشار اسد از سمت خود استعفا داده بود، گفته بود  ظریف و روحانی ویترین مافیای فاسد دینی هستند؛ خامنه‌ای تصمیم‌گیرنده نهایی است.

شماری از کاربران شبکه های اجتماعی در واکنش به تحریم ظریف توسط ایالات متحده امریکا نوشته اند که :

وزیر امور خارجه فلسطین و پروفسور حقوق بشر تحریم شد.دیگه نمیتونی از آزادی بیان سوء استفاده کنی و علیه منافع ملی حرف بزنی.

ظریف وزیر خارجه فلسطین با حساب بانکی و خانه  ات در نیویورک خداحافظی کن .

بیایید دعا کنیم که آمریکا پسر ظریف را از آمریکا برای همیشه بفرسته پیش پدرش به ایران تا دل ظریف برای پسرش تنگ نشه.

ظریف  با این تحریم توسط امریکا به لیست SDN اضافه شد.بانک‌های آمریکایی با افراد درون این لیست نمی‌توانند کار کنند و افراد آمریکایی هم دیگر نمی‌توانند با آن‌ها داد و ستد کنند.

ظریف  احتمالا توئیت هم نخواهد توانست بکند و اینستاگرامش هم بسته می شود.

14 دیدگاه‌

 1. و ایا واقعا این تحریم بعد از اینکه اقای ظریف به امریکا رفت و همه سرمایه اش در بانک های اونجا به فرزندش منتقل نمود ایا روی سرنوشت و زندگی او که این همه خیانت به کشور و مردم انجام داد , چقدر تاثیرگذار خواهد بود ؟
  این تحریم میبایست قبل از رفتن او به سازمان ملل و ورود به خاک امریکا انجام میگرفت

 2. ظریفف ( بزه) تو امزگار جوپان های دروغگوی رژیم میتوانستی باشی! تو اگر مالی در امریکا یا خارج از ایران نداری ما باید بپرسیم که حساب ها و مال و منال خانوادهات در چه حدی هسهند.

 3. با شرارت و گستاخی از آزادی های اروپا و امریکا استفاده میکرد و بر ضد این دولتهای دموکراتیک دروغپردازی میکرد
  خیلی زود تر از اینها میبایست برخورد میشد با این غاصبها

 4. محمد جواد ظریف یا می خندد و یا گریه می کند یعنی اگر شیطان بزرگ ترحم بکند محمد جواد ظریف ها ها می خندد و خدای نکرده اگر شیطان بزرگ تظلم بکند محمد جواد ظریف هق هق گریه و زاری می کند!

 5. ضمن قدردانی از دولت آمریکا بابت تحریم ممدجواد ظریف خانواده بقال زاده که طبق عادت همیشگی عناصر رژیم هویت خانوادگی جعلی برای خود می سازند، امیدوارم دولت آمریکا در آخر به این نتیجه برسد که هر گونه تعامل با این رژیم شیطانی ، موجب صدمه به امنیت تمام جهان است البته هجمه حمایت و ایجاد بقا برای این رژیم از سوی نیروهای شیطانی بسیار قوی است . نگاهی که به رسانه های خبری می کنیم به سادگی متوجه می شویم که بیشتر این رسانه ها به نوعی از دید تعامل با این رژیم شیطانی ، خط می دهند و مقر بیشتر آنها در انگلستان است و حتی متاسفانه باید گفت که نفوذی های بسیار زیادی در رسانه های فارسی زبان دولت آمریکا رخنه کرده اند که به نوعی طیف مثلا اصلاح طلب را ساپورت می کنند ، امیدوارم افراد آگاه در جهت آشکار ساختن این افراد نفوذی با دولت آمریکا در ارتباط باشند ما که دستمان به جایی نمی رسد. از دوستان اسراییل عزیز خواهشمندیم با ارتباطهایی که می توانند داشته باشند واقعیت ها را آشکار کنند .درود بر اسراییل ، ایران آزاد ، ایالات متحده

 6. من که کمی دلم خنک شد ، اما آرزوی محاکمه او را دارم ، ظاهر گول زن ولی درونی زهر آلود و دستمالچی خامنه ای ، پسرش را هم از امریکا بیرون کنید چون بر گردد مثل پدرش حقه باز و دروغگو و دستمالچی رژیم شیعه ایرانی خواهد شد و ورق سیاه دیگری بر تاریخ وطن ما خواهد گذاشت .

 7. محمد جواد ضخیم کار سخنگوی هیچ ایرانی نیست مگر سخنگوی رژیم فاشیستی اسلامی. این موجود نابکار که در مدرسه اسلامی رفاه دیپلم گرفته و شاگرد دباغ (موسوم به سروش) بوده درس جنایت را از او و دیگر آخوندها یاد گرفته است. از این مدرسه بجز جانی و آدم کش شخص دیگری بیرون نیامده و در همین مدرسه بود که خمینی خون اشام خون فداکارترین و شریف ترین فرزندان ایران را ریخت و از تماشای خون آنها لذت برد.
  تحصیلات ضخیم هم در آمریکا مشکوک است و معلوم نیست که چه دانشگاهی و چه رشته ای درس خوانده، این دوکلام انگلیسی ( آن هم نه‌چندان خوب) هم که میداند ثمره سی سال مفت خوری در ایالات متحده است.
  ولی با پولهای مفتی که از مافیای حاکم گرفته لابیگری کرده و کسانی چون تیم اوباما و جان کری را تطمیع کرده که با رژیم مافیایی مماشات کنند.
  بعنوان یک ایرانی امیدوارم که پسر نابکارش هم از آمریکا اخراج و دارایی‌های ضخیم و وا بستگانش هم توقیف شود .
  امیدوارم ناتان یاهوی دانا پرزیدنت ترامپ را قانع کند که آن جنایتکار دیگری که به‌جای ضخیم در آمریکا مفت خوری می کند را هم اخراج و تحریم کند.

 8. مقامات و نهادهای خودباور و متوهم جمهوری ا سلامی در واکنش به تحریم جواد ظریف، خاجه سرای بارگاه ولایت مدار عزما، چیزهایی گفتند که به قول معروف چغندر را به خنده میاندازد. از جمله اینکه آمریکاییها به خاطر ابهت و نفوذ کلام و موقعیتی که این بیسمارک نظام اسلامی داشته، یا به خاطر اینکه در مورد آمریکا افشاگری می کرده او را تحریم کردند. گویی آمریکا هم مثل جمهوری اسلامی است که هر صدایی را خفه کنند و مردم برای آگاهی از واقعیات باید به رادیوهای خارجی – یا در این مورد به خصوص – بلندگوی یک رژیم نه چندان خوشنام متوسل شوند. اما جالبتر از همه ابراز شادمانی خود ظریف از این بودکه بالاخره آمریکا او را هم جزء موجودات حساب کرد و دستور تحریمش را داد. میگویند درباریان ناصرالدین شاه یک روز یکی از نوکرهای او را دیدند که لبخندی بر چهره دارد و به اصطلاح خیلی خودش را گرفته بود. پرسیدند چه شده؟ گفت که پس از بیست سا ل نوکری، امروز قبله عالم (یعنی ناصرالدین شاه) برای اولین بار به من توجه خاص فرمودند. پرسیدند چه طور؟ گفت قبله عالم در جمع درباریان متوجه حضور این غلام خانه زاد شد و به لفظ مبارک فرمود: مرتیکه اینجا چیکار میکنی؟ حکایت، حکایت ماست.

 9. خُب، ھنگامیکه خامنه ای میگوید “ با آمریکا مذاکره نمیکنیم” پس دیگر چه نیازی به آقای ظریف ھست؟ وقتیکه خودشان عقل ندارند، اینکه دیگر گناہ آمریکا نیست۰

 10. این وحوش اوباش را چه کسی اصلا فکرش را هم میکرد یک روز سرطان بجان کشور ما ایران بشوند.
  دو میلیون راس آخوند تن پرور و حراف یک طرف چوپان دروغگو تر و شیاد تر از خودشان و حیله گر تر
  هم یکطرف. اما تعجب اینجاست که این جاونوران واوباش عمامه دار و لات های بی عماهه از کجا مثل قارچ سگی
  سر برآورده بجان کشور ما افتادند و دست بردار هم نیستند. سه راس لاریجانی های عراقی و عراقچی ها و خاتمی و روحانی و
  هر … عمامه دار و بی عمامه را باید جارو کرد که میشوند . اینها خودشان خوب خبر دارند که گریزی از جنایت و لجن کاریهایشان ندارند
  یک مشت اوباش بی وطن و دشمن ایران. موگیرنی هم در جنایت شریک شان که خدا کنم همه یکجا محاکمه بشوند

 11. محمدجواد ظریف وزیر خارجه در واکنش به تحریم خود توسط آمریکا نوشت: ممنون که مرا تهدیدی بزرگ برای دستور کارتان دانستید.

  آقای ظریف،
  تحریم شما در نتیجه اشتباه خودتان بود که با اعضای حزب دمکرات آمریکا به مغازله پرداختید و همتایتان آقای مایک پمپئو تصور کرد قصد دور زدنش را دارید.

  سرور گرامی،
  تنها راه نجات کشور اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
  ۱- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی،
  ۲- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
  با تشکر از توجه شما،

Comments are closed.