ایالات متحده: آنچه که “مساله پناهندگان فلسطینی” نام گرفته و مانع صلح است، باید برای همیشه برچیده شود

مقامات دولتی ایالات متحده علنا می گویند که از این پس باید مساله حق بازگشت افرادی را به خاک اسرائیل که “آوارگان فلسطینی” نامیده می شوند، منتفی دانست. سخن از اعرابی است که هفتاد سال پیش، هنگامی که ارتش های هفت کشور عربی به خاک اسرائیل حمله بردند تا این کشور نوپا را نابود کنند، از خانه های خود در این سرزمین گریختند و به کشورهای عرب پناه بردند، ولی در تمام این هفتاد سال، اعراب از اِسکان آن ها جلوگیری کردند تا بتوان همچنان از مصیبت آن ها به عنوان یک حربه سیاسی علیه اسرائیل استفاده کرد و امثتازات عمده ای از این کشور گرفت.

خانم نیک هیلی سفیر ایالات متحده در سازمان ملل، به این واقعیت اشاره کرد که افراد موسوم به “آوارگان فلسطینی” هر سال صدها میلیون دلار از بودجه سازمان ملل و نهادهای امداد رسانی را دریافت می کنند و همزمان، شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند و ناشکری می کنند.

خانم نیکی هیلی در این رابطه گفت “هنگامی که آن ها نمک می خورند و نمکدان می شکنند و فریاد مرگ بر آمریکا سر میدهند، پس چرا آمریکا باید به آن ها کمک مالی بکند؟

اشاره سفیر ایالات متحده به این واقعیت بود که ایالات متحده شصت میلیون دلار از بودجه کمک رسانی به آوارگان فلسطینی  کاسته و در این روزها اعلام شد که مبلغ دویست میلیون دلار نیز از کمک مالی خود به حکومت خودگردان فلسطینی حذف کرده است.

خانم هیلی گفت که حکومت خودگردان از کمک های مالی آمریکا برخوردار می شود و هم زمان، علیه اسرائیل در نهادهای وابسته به سازمان ملل فعالیت می کند و میزان آمادگی خود برای صلح با اسرائیل را مورد تردید قرار می دهد.

آشنایان امور می گویند که آن جه “حق بازگشت” نامیده می شود،تا کنون یکی از مهمترین موانع، در رازه رسیدن فلسطینیان به صلح با اسرائیل بوده است. رهبران فلسطینی در همان حال که خواهان برپایی کشور مستبقل خود هستند، اصرار می کنند که همه آنانی نیز که در هفتاد سال اخیر همچنان عنوان “آواره فلسطینی” را به دنبال می کشند، اچازه داشته باشند در خاک اسرائیل مستقر گردند.

این پرسش مطرح است که وقتی کشور مستقل فلسطین برپا شود، چه علتی وجود دارد که بیش از شش میلیون نفر فلسطینی اجازه یابند در اسرائیل مقیم گردند؟ آشنایان امور می گویند که فلسطینیان می خواهند با این شیوه، نه تنها کشور مستقل خود را در کنار اسرائیل داشته باشند، بلکه آرزیشان آن است که از طریق تاجم جمعیتی، در اسرائیل نیز به یک اکثریت حاکم میدل گردند و تسلط بر این کشور را نیز در دست بگیرند.

2 دیدگاه‌

  1. اون نهادهای امداد رسانی که اسم امریکا روشون هست ملت های مسلمان مثل امثال بنده هم با جون و دل کمک میکنند و پول خورد و خوراک خودشون رو بی هیچ منتی اونجا میذارن که آیا به مردم غزه برسونید آیا از خباثتتون نرسونید. بالفرض هم که به منفعتتون پولی داده باشید منتش رو تمام و کمال گذاشتید که اجرش تموم شده. امیدوارم به گداااایی بیفتید. امیدوارم خدا از زمین و زمان بزنه به کمرتون. عید غدیر خم مبارک !
    ” The one who laugh last, Laugh best “

  2. کمک های مالی امریکا به حکومت خود گردان و اوراگان فلسطینی برای من قابل فهم نیست یعنی هم زمان با دو نفر که دشمن هم هستن دوستی میکنه.!

Comments are closed.