ایالات متحده اعلام کرد: بزودی  تحریم‌ها ی شدیدتری علیه رژیم  ایران اجرا خواهد شد

الیوت آبرامز مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه ایالات متحده خبرداد که تحریم‌ها علیه ایران در روزهای آینده گسترده‌تر می‌شود.

آبرامز در این باره  به شبکه سی‌ان‌ان گفت: «فشارها تا کنون هیچ‌گاه به این اندازه نبوده‌اند. به وضع تحریم‌ها ادامه می‌دهیم و در روزها و هفته‌های آینده آنها را بیشتر می‌کنیم.»

آبرامز تاکید کرد: «تحریم‌های گذشته مانند آنچه اکنون در دست داریم، نیستند. این فشارهای جدید تا کنون هیچ‌گاه وجود نداشته‌اند».

این دیپلمات ارشد آمریکایی در ادامه افزود:   فارغ از اینکه در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر در آمریکا چه کسی برنده شود، ایرانی‌ها آماده مذاکره برای امضاء توافق جدیدی خواهند بود، زیرا که نمی‌توانند ۴ سال دیگر دوام بیاورند.

او با اشاره به ناگوار شدن اوضاع اقتصادی و گران شدن قیمت دلار در بازار ایران گفت که «سیاست فشار حداکثری تاثیر عمیقی بر ایران داشته است.»

یادآور می شود، خبرگزاری بلومبرگ نیز هفته گذشته نوشته بود  که دولت ترامپ خود را برای وضع تحریم‌های جدید بر ایران آماده می‌کند؛ تحریم‌هایی که ارتباط اقتصاد ایران با جهان خارج را قطع می‌کند و این تحریم‌ها بیش از ۱۰ بانک را مورد هدف قرار داده و حوزه مالی ایران را به طور کامل از کار می‌اندازد.

در ادامه  گزارش بلومبرگ آمده است:   این تحریم‌ها یکی از دریچه‌ها مالی باقی‌مانده را مورد هدف قرار داده است. این دریچه به حکومت ایران کمک می‌کند به درآمدهایی دست یابد. علاوه بر این، تحریم‌های جدید به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تحقق وعده جو بایدن درباره بازگشت به برجام در صورت پیروزی در انتخابات را ناکام کند.