ایالات متحده با قاطعیت خواستار متوقف کردن پروازهای ماهان‌ایر به ایتالیا شد 

مایک پومپئو افزود:  آمریکا به خوبی روشن کرده است که شرکت هواپیمایی ماهان در حمایت از فعالیت‌های سپاه پاسداران ایران نقش دارد

مایک پومپئو وزیر خارجه ایالات متحده در دیدار رسمی از این کشور از مقامات دولتی ایتالیا خواسته است که  مانع از ورود پروازهای ماهان ایر به علت حمایت از سپاه پاسداران به این کشور شود .

مایک پومپئو افزود:  آمریکا به خوبی روشن کرده است که شرکت هواپیمایی ماهان در حمایت از فعالیت‌های سپاه پاسداران ایران نقش دارد .و  امیدوار است دولت ایتالیا به اطلاعات و واقعیاتی که ایالات متحده در این مورد تهیه و منتشر کرده توجه کند و تصمیم درستی بگیرد.

شرکت ماهان ایر  برای نخستین بار توسط امریکا  به اتهام انتقال سلاح به حزب‌الله لبنان و نظامیان طرفدار بشار اسد، به سپاه پاسداران کمک می‌کرده و تحریم‌ها را دور می‌زده است در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت.

ماهان، پس از شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی یا ایران‌ایر بزرگترین شرکت هواپیمایی ایران است که بین تهران و پاریس، چهار پرواز در هفته داشته و یکی از شرکت‌های ایرانی است که پس از اعمال تحریم‌ها از سوی آمریکا، در فهرست تحریمی‌ها قرار گرفته است.

آلمان پیشتر  منع پرواز ماهان را اعمال کرد و وزیر خارجه این کشور گفت این اقدام برای حفظ “منافع و امنیت” آلمان لازم بوده است. اما  حکومت ایران همکاری اش را با گروه های تروریستی رد کرد و اقدام آلمان را “شتابزده و غیرقابل توجیه” دانست.

پروازهای شرکت هواپیمایی قشم  به مقصد بروکسل نیز سال گذشته به دلیل تحریم‌های جدید ایالات متحده لغو شد.

یک دیدگاه

Comments are closed.