ایالات متحده برای در یافت خبر از ۳ فرمانده حزب‌الله ۱۰ میلیون دلار جایزه می‌دهد

وزارت خارجه ایالات متحده با انتشار بیانیه ای اعلام کرد:  در چارچوب برنامه پاداش برای عدالت، در ازای دریافت اطلاعاتی درباره فرماندهان شبکه مالی حزب‌الله لبنان ۱۰ میلیون دلار جایزه می‌دهد.

در این بیانیه آمده است : سه فرمانده حزب‌الله به نام‌های محمد قصیر، محمد قاسم البزال و علی القصیر سه نفری هستند که آمریکا آنها را به تامین مالی بازوی نظامی حزب‌الله و ارسال میلیون‌ها دلار برای این حزب متهم کرده و اعلام کرده در ازای اطلاعاتی درباره آنها ۱۰ میلیون دلار جایزه می‌دهد.

برنامه پاداش برای عدالت همچنین اعلام کرد:  این سه نفر مسئول قاچاق نفت و پنهان کردن نقش سپاه پاسداران ایران هستند. آنها متهم به فروش فلزات و ارسال درآمدهای ناشی از این کار به حزب‌الله هم شده‌اند.

همچنین وزارت امور خزانه‌داری آمریکا نیز در ادامه این بیانیه ،  محمد قصیر، محمد قاسم البزال و علی القصیر را تحریم و نام آنها را به فهرست تروریسم اضافه کرد.

سال گذشته نیز مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در پیامی در توئیتر گفته بود که  برنامه پاداش برای عدالت در وزارت خارجه برای هرگونه اطلاعاتی که به برهم زدن ساز و کار مالی سپاه پاسداران حکومت ایران منتهی شود، تا سقف ۱۵ میلیون دلار جایزه می‌دهد.

پمپئو افزود:  سپاه پاسداران شبکه نفتی غیرقانونی راه‌اندازی و از آن برای توسعه تروریسم استفاده می کند. این شبکه از راه غیرقانونی نفت به سوریه و برای حمایت از بشار اسد منتقل می کند.

او در ادامه گفت: « جهت ایجاد اختلال در فعالیت‌ها ی سپاه پاسداران و عوامل ان از هرگونه ابزار دیپلماتیک و اقتصادی استفاده می کنیم».