ایالات متحده به تحریم ها علیه افراد و موسسات وابسته به رژیم ایران ادامه می دهد. این بار، موسسه مالی لبنانی

یک موسسه مالی لبنانی که مرکز فعالیت پولی رژیم ایران و انتقال پول به سازمان های ترور در منطقه می باشد، از جانب ایالات متحده در فهرست تحریم ها قرار گرفت. وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام داشت که این بانک با نام “جمال تراست” وسیله ای برای نقل و انتقال پول های غیرقانونی رژیم ایران و حزب الله لبنان و دیگر سازمان های ترور بوده است.

اعلام تحریم این بانک، و همچنین اقدامات دیگری که ایالات متحده در روزهای اخیر برای شدت بخشیدن به تحریم ها انجام داده، در حالی است که دولت فرانسه می کوشد ایران و ایالات متحده را برای آغاز نوعی گفتگو، به هم نزدیک کند.

نخست وزیر اسرائیل از این اقدام ایالات متحده ابراز خشنودی کرد و آن را گام دیگری برای وارد آوردن فشار مالی بیشتر بر حکومت ایران و گروه های مزدور آن دانست.

ایالات متحده همچنین چهار فرد را که مسؤول انتقال مبالغ ارسالی سپاه پاسداران به حزب الله لبنان و حماس بودند، مورد تحریم قرار داده است.

بنیامین نتانیاهو در سخنانی که در تائید اقدام پرزیدنت ترامپ بیان کرد، گفت که تحریم چنین بانکی، مشکل بیشتری برای حکومت ایران در انتقال پول برای سازمان های ترور ایجاد می کند و آن ها را زیر فشار بیشتر قرار می دهد.

رژیم ایران در حالی به انتقال پول به گروه های ترور ادامه می دهد که خود، با مشکلات مالی فزاینده ای روبرو می باشد و بودجه کافی برای تامین اساسی ترین نیازمندی های مردم را در اختیار ندارد.

نخست وزیر اسرائیل همه کشورهای جهان را فرا خواند که از اقدام دولت آمریکا پیروی کرده و راه های انتقال پول به سازمان های ترور را ببندند و با تجاوزکاری های رژیم ایران مقابله کنند.

ایالات متحده اعلام داشت که تحریم بانک لبنانی، با همکاری فعال سلطان نشین عمان امکان پذیر گردیده و این موسسه مالی هر سال ده ها میلیون دلار را به دست حزب الله و گروه تروریستی حماس می رسانده که در اختیار شاخه نظامی آن به نام “یگانهای عزالدین قسام” قرار گیرد.

وزارت خزانه داری ایالات متحده دو روز پیش (چهارشنبه) نیز اعلام کرده بود که دو شبکه مالی وابسته به رژیم ایران و نهادهای متعلق به آن را در فهرست تحریم ها قرار داده است. این دو شبکه، به کمک یک کمپانی جعلی که در

هنگ کونگ ثبت شده بود به انتقال پول دست می زدند