ایالات متحده : تلاش های  حکومت اسلامی  ایران برای مداخله  در انتخابات ریاست‌جمهوری را تحمل نمی‌کنیم

وزارت خارجه ایالات متحده با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به تحریم پنج نهاد ایرانی به اتهام دخالت در انتخابات آمریکا، نوشت که این کشور دخالت خارجی در انتخاباتش را تحمل نمی‌کند.

در این بیانیه آمده است : «تمام دولت آمریکا در حال بهره‌گیری از کلیه ابزارهای ممکن برای هدف قراردادن کسانی است که قصد داشته باشند در روند دموکراتیک ما دخالت کنند».

در همین رابطه ، وزارت خارجه آمریکا  اعلام کرد چندین عامل سایبری را به دلیل ارتباطات آنها با سپاه پاسداران، به فهرست اشخاص تحت نظر و پایگاه‌ داده‌های دولت افزوده است.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است: «رژیم ایران مدت‌های طولانی است که از ماشین تبلیغاتی خود برای دروغ گفتن به مردم ایران و نفرت‌پراکنی علیه آمریکا استفاده کرده است. اکنون ایران برخی از همان شیوه‌های تبلیغاتی و زیرساخت‌های رسانه‌ای را برای تضعیف انتخابات در ایالات متحده مورد استفاده قرار می‌دهد».

در پی اعلام نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر تلاش ایران و روسیه در فضای مجازی برای تاثیرگذاری بر روند انتخابات آمریکا، وزارت خزانه‌داری این کشور علیه سپاه پاسداران و نیروی قدس این نهاد و نیز شرکت «‌بیان رسانه گستر» و  دو نهاد  «اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی»  و «اتحادیه بین‌المللی رسانه‌های مجازی» به عنوان نهادهای وابسته به نیروی قدس تحریم‌های جدیدی اعمال کرد.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده نیز در ارتباط با اقدام سایبری حکومت اسلامی ایران علیه آمریکا گفت: «دولت متعهد است که صحت نظام انتخاباتی ایالات متحده را تضمین کند و به تلاش‌های خود برای مقابله با هر عامل خارجی که انتخابات ما را تهدید کند ادامه خواهد داد».