ایالات متحده حتی پس از پایان انتخابات و نامعلوم بودن وضع ، ۲۷ دامنه وب‌سایت “سپاه پاسداران” را مسدود کرد 

دولت ترامپ به برقراری تحریم های بیشتر علیه ایران ادامه می دهد،  وزارت دادگستری آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که

۲۷” وب سایت مورد استفاده سپاه پاسداران” که برای نفوذ جهانی خود استفاده می کردند را مسدود کرد.  این در حالی که نتایج انتخابات مشخص نشده ولی دولت ترامپ  همچنان به سیاست خود ادامه می دهد

در ادامه این بیانیه آمده است که  این ۲۷ وب سایت تحریم‌های آمریکا علیه دولت ایران و سپاه پاسداران را نقض کرده‌اند.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا، از این دامنه‌ها، چهار وب‌سایت تحت عنوان پایگاه‌های خبری معتبر فعالیت می‌کردند، اما در اصل سپاه پاسداران با هدف تاثیرگذاری بر افکار عمومی آمریکا و سیاست‌های این کشور از این وب‌سایت‌ها استفاده می‌کرده است.

طبق این بیانیه، ۲۳ دامنه دیگر مخاطبان را در نقاط دیگر جهان هدف قرار داده‌ بودند.

وزارت دادگستری آمریکا نیز بیشتر  ۹۲ دامنه اینترنتی سپاه پاسداران ایران را که از آن برای یک “کمپین جهانی انتشار اطلاعات غلط” استفاده می‌شد، مسدود کرد. بر اساس مدارک توقیف‌شده، چهار دامنه از این میان ظاهرا آژانس خبری هستند اما در اصل از سوی سپاه پاسداران کنترل می‌شوند و هدفشان پروپاگاندای جمهوری اسلامی به منظور تاثیرگذاری بر سیاست داخلی و خارجی ایالات متحده است. این نقض قانون ثبت برای خارجی‌هاست.

سایر دامنه‌های توقیف‌شده در نقاط دیگر جهان نیز برای حکومت اسلامی تبلیغ می‌کرده‌اند. علاوه بر این اسناد ضبط شده نشان می‌دهند که چطور این ۹۲ دامنه برای نقض تحریم‌های آمریکا علیه دولت ایران و سپاه پاسداران استفاده می‌شدند.

معاون دادستان کل در امور امنیت ملی آمریکا گفته است: «ما برای جلوگیری از سوءاستفاده از شرکت‌ها و شبکه‌های اجتماعی آمریکا برای پروپاگاندای ایران با هدف تاثیر بر افکار عمومی آمریکا و اختلاف‌افکنی، از تمام ابزارهایمان استفاده می‌کنیم».

جان دمرز ادامه داده است: «بنگاه‌های دروغ‌پراکنی برای پخش اطلاعات غلط به منظور تلاش برای به خطر انداختن دموکراسی ما یک بازار فروش جدید به دست آورده‌اند. اقدام امروز نشان داد که ما می‌توانیم با استفاده از قوانین گوناگون از ارزش‌ شفافیت دفاع کنیم».

دادستان کالیفرنیای شمالی نیز در این باره  گفته است: «این کار مهم ادامه خواهد داشت. ایران اجازه ندارد پشت سایت‌های دروغ پراکنی پنهان شود. اگر ایران می‌خواهد از امکانات ایالات متحده استفاده کند باید چهره واقعی خود را نشان دهد».