ایالات متحده خواهان ادامه فشار اروپا به رژیم ایران، برای بازگشت به دور میز مذاکره می باشد

هدف آمریکا تبدیل کردن موضوع ایران به موضوعی بین‌المللی است

سرپرست وزارت دفاع آمریکا از متحدانش در ناتو خواست تا تلاش کنند حکومت ایران را به دور میز مذاکرات باز گردانند  تا بتوان قرار داد جدیدی امضا کرد که خطرات اتمی شدن رژیم ایران را برای همیشه منتفی سازد.

مارک اسپر، سرپرست وزارت دفاع  آمریکا، درسفر خود به  بروکسل از ناتو خواست:  تا «اقدامات خصومت آمیز ایران» را علنا محکوم و با  مشارکت در طرح در حال تکمیل، با هدف “محافظت بهتر از آبراهه‌های راهبردی خلیج فارس و دریای عمان” بیاندیشند.

پس از سرنگونی یک پهپاد آمریکایی از سوی سپاه پاسداران تنش ها ی بین دو کشور وارد مرحله تازه‌ای شده است و ایالات متحده آمریکا برای حفظ امنیت و صلح در منطقه در تلاش است تا اتحاد جهانی را برای اعمال فشار بیشتر بر ایران به دست آورد.

مایک اسپر با توجه به تنش های اخیر در منطقه و همچنین سقوط پهپاد امریکایی از متحدانش در ناتو خواسته است که  کمک کنند تا ایران از مسیر تنش‌های نظامی فاصله گیرد و به مسیر دیپلماتیک روی آورد.

سرپرست وزارت دفاع  آمریکا افزود:  هدف آمریکا تبدیل کردن موضوع ایران به موضوعی بین‌المللی است. از اینرو باید به گونه‌ای عمل کند که متحدان‌ و شرکای‌مان در همکاری با ما، ایران را به میز مذاکرات باز گردانند.

مایک اسپر گفت:  آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست، اما برای دفاع از منافع‌ نیروهای ایالات متحده در منطقه آماده‌ایم. و فراموش نشود هیچ کس نباید به دلیل ضعفش مرتکب اشتباهی شود.

علی خامنه ای پیشتر گفته بود که هدف امریکا از مذاکره  خلع سلاح ملت و حذف عوامل اقتدار است .