ایالات متحده در گام دیگری برای تحریم وابستگان به حزب الله،  وزیر خارجه پیشین لبنان را تحریم کرد

روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال»  در گزارشی درباره تحریم های جدید ایالات متحده برای وابستگان به حزب الله لبنان نوشت:  دولت پرزیدنت  ترامپ امروز (آدینه)  تحریم‌هایی را علیه جبران باسیل وزیر خارجه پیشین لبنان ، در راستای تلاش برای پیشگیری از نفوذ حزب الله مورد حمایت ایران علیه دولت لبنان اعمال کرد.

وال استریت ژورنال در ادامه نوشته است:  تحریم‌ها علیه جبران باسیل از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا و مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده به تصویب رسیده که امروز (آدینه) اعلام شود.

در ادامه این گزارش نوشته شده است که دیوید شنکر معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک،  از دو هفته پیش و پس از مامور شدن سعد حریری برای تشکیل دولت لبنان، اعلام کرد که  واشنگتن «به اعمال تحریم‌ها علیه حزب الله لبنان و هم‌پیمانان لبنانی‌اش و مرتکبان فساد ادامه خواهد داد . شایسته است که شورای جدید وزیران اصلاحات ضروری را انجام داده و با فساد مبارزه کند».

دیوید شانکر، در ادامه افزود:  «ما در پرونده لبنان وارد شده‌ایم و در کنار مردم لبنان خواهیم ایستاد و همچنان بر ضرورت این‌که هر دولتی در لبنان با شفافیت و اصلاح همراه باشد و آنچنان که مردم لبنان خواهان مبارزه با فساد نیز بر ضرورت مجازات عاملان جنایت‌ها تاکید می‌کنیم».

او گفت: «اینها پیش‌شرط‌های ما برای ارائه کمک‌‌ها به لبنان است و فرانسوی‌ها هم این را گفته‌اند، ما در کنار گروه کمک بین‌المللی ویژه لبنان هستیم و به وضوح گفته‌ایم که باید به آرمان‌های قانونی مردم لبنان پایبند بود، و این موضوع که چه کسی ریاست دولت در این کشور را بر عهده بگیرد تنها به مردم لبنان مربوط می‌شود».

معاون امور خاور نزدیک وزارت خارجه ایالات متحده ، تاکید کرد که « به علت بد بودن ارقام بدهی‌های عمومی، لبنان جهت مبارزه با فقر و فساد نیاز مبرم به اصلاحات اقتصادی دارد».