ایالات متحده دو شرکت بازرگانی ارمنستان را نیز به فهرست تحریم شدگان اضافه کرد

به گزارش سایت ثبت اسناد فدرال امریکا ، وزارت بازرگانی این کشور  دو شرکت ارمنستانی را بدلیل فعالیت تجاری با حکومت ایران به لیست سیاه خود اضافه نمود

دو شرکت ثبت شده در ارمنستان، بدلیل فعالیت تجاری با ایران مورد تحریم ایالات متحده قرار گرفتند. پرزیدنت ترامپ پیشتر گفته بود که هر کس با رژیم ایران معامله کند، نمی‌تواند با ایالات متحده داد و ستد داشته باشد.

به گزارش سایت ثبت اسناد فدرال امریکا ، وزارت بازرگانی این کشور  دو شرکت ارمنستانی را بدلیل فعالیت تجاری با حکومت ایران به لیست سیاه خود اضافه نمود.

خوزه کامپوس ناوه، یکی از مدیران عامل شرکت مشاوره رودل و شرکا در نورنبرگ است. او کارشناس امور ایران گفته بود : هر شرکتی خود باید سبک سنگین کند که کدام معامله مهم‌تر است: تجارت بزرگ با آمریکا که هم‌اکنون در جریان است، یا تجارت کوچک با ایران که ریسک بالایی دارد.

در این گزارش آمده است که شرکت های ارمنی  به دلیل صادرات بدون مجوز کالاهایی از لیست کنترل تجاری ایالات متحده  و از طرف دیگر بدلیل ارتباطات تجاری مدیران عامل این شرکت ها با یکی از سازمانهای حکومتی  ایران که در فهرست تحریم های واشنگتن قرار دارد، در لیست سیاه آمریکا قرار گرفته اند.

لیست تحریم های بخش بازرگانی ایالات متحده همچنین شامل  شرکت هایی از روسیه ، گرجستان، کانادا، چین، بلژیک ، مالزی ، هلند ، انگلیس و امارات متحده عربی می باشد.