ایالات متحده قصد دارد به منظور ترویج صلح و همزیستی کتاب های درسی فلسطینی ها را تغییر دهد

کودکان غزه نمایش چاقوکشی و قتل اسرائیلی ها را بازی می کنند

ایالات متحده در چارچوب مبارزه با عملیات تروریستی و گرایش های خشونت بار در بین فلسطینی‌ها و به هدف ترویج همزیستی و مسالمت قصد دارد که برای تغییر مطالب کتاب‌های درسی دبستان ها و دبیرستان های فلسطینی ها اقدام کند.

در این کتاب‌ها کودکان فلسطینی به ستیز و دشمنی با اسرائیل و گرایش به عملیات تروریستی و خشونت بار کشانده میشوند و از لزوم مسالمت و همزیستی در این کتاب ها اثری وجود ندارد.

اکنون ایالات متحده میخواهد این  وضع را تغییر دهد تا کودکان فلسطینی از نخستین سال‌های زندگی فرا بگیرند که باید با دیگران در مسالمت و همزیستی زندگی کنند.

در کنگره ایالات متحده هم اکنون طرحی در دست تدوین است که به موجب آن کتاب های درسی در مدارس فلسطینی مورد تجدیدنظر کامل قرار می‌گیرد و مطالبی که ترور و خشونت و ستیز را گسترش می‌دهد حذف شود.

این ابتکار از حمایت هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات ایالات متحده برخوردار است و شانس خوبی برای تأیید و تصویب آن وجود دارد.

یک موسسه پژوهشی که این امر را دنبال می کند می گوید که در سال های اخیر بر شدت خشونت و تشویق ترور در کتاب‌های درسی فلسطینی ها افزوده شده است.

در این کتاب‌ها نامی از کشور اسرائیل وجود ندارد و همچنین هیچ گونه اشاره ای به تلاش های صلح و از جمله پیمان صلح اسلو و برگزاری کنفرانس صلح در مادرید اسپانیا نشده است.

اکنون ایالات متحده می‌خواهد که فلسطینی‌ها را ناچار سازد که در این امر تجدیدنظر اساسی کنند و در کتاب‌های درسی جدید خود از خشونت و ترور و انکار موجودیت اسرائیل سخنی به میان نیاید.

ایالات متحده در یک سال اخیر به اقدامات دیگری نیز دست زده که فلسطینی‌ها را از راه ترور دور کند و شرایطی به وجود بیاورد که آنها دیگر خود را پناهنده و پناهجو و آواره محسوب نکنند و برای امرار معاش به کمک های مالی سازمان ملل و نهاد ویژه دل نبندند.

در چارچوب این تصمیم بود که ایالات متحده کمک مالی ۶۰ میلیون دلاری خود را به نهادی که ظاهراً مسئول یاری رسانی به آوارگان فلسطینی و تامین معاش آنها است را متوقف کرد.

در بسیاری از مدارس و حتی کودکستان های فلسطینی به دانش آموزان و کودکان یاد می دهند که چگونه با اسرائیل مبارزه کنند.

آنها در بازی‌های خود تمرین می کنند که چگونه می توانند یک سرباز اسرائیلی را بدزدند.

گرچه از نابودی اسرائیل به طور صریح و واضح سخن گفته نشده اما در این کتب درسی نامی از کشور اسرائیل برده نشده است.

انتظار می رود که پس از تصویب این قانون در کنگره ایالات متحده دولت واشنگتن به تلاش دیپلماتیک دست بزند تا دیگر کشورهای غربی و احتمالا سازمان ملل متحد را تشویق کند که برای پایان بخشیدن به این تنفر زایی در مدارس فلسطینی پایان دهند.

در لایحه آمریکایی گفته شده که مدارس فلسطینی باید کودکان را به نحوی پرورش دهند که آنها به دیگران احترام بگذارند و همزیستی را بپذیرند و از جنگ و ترور و خشونت دور گردند.

آمریکایی‌ها بر این باور هستند که اگر کودکان فلسطینی از سنین پایین این چنین انسان دوستی را فراگیرند از راه ترور به تدریج دور خواهند شد.

یک دیدگاه

  1. اعراب اسلام دروغین خود را به زور شمشیر و یاوه گویی بر دیگر ملتهای مدرن تحمیل کردند ان مال دوران باستان بود امروز قرن تکنولوژی تفکر و تسلیحات مدرن است امروز اجازه نمی دهیم اعراب و ایران و اسلامیون شر (( فلسطین دروغین را )) را همچون اسلامشان به جهان تحمیل کنند فلسطین بزرگترین دروغ تاریخ است این اردنی هایی که امروز ادعای فلسطینی بودن میکنند شرور ترین اعراب بین مرز اردن و سعودی بودند و از همان قومیت که طرد شده اند و با شرارتها به سرزمین اسرائیل دست انداخته ادعا میکنند بهتر است این اردنی های دروغگو فلسطینیان جعلی برگردند به همان نقطه اول خود بین مرز عربستان و اردن دور از اسرائیل . درود وبرکت بر اسرائیل درود وبرکت بر بنی اسرائیل درود وبرکت بر بنیامین نتانیاهو اسرائیل بزرگ نور جهان و پادشاهی جهان برای صلح و برکت و پیشرفت و مدرنیزه شدن است به برکت اسرائیل بزرگ محقق می شود وجهان را به فردوس برین تبدیل خواهیم نمود . می بوسم دست تک به تک بنی اسرائیل را می بوسم دست تک به تک اسرائیلیان را در هر نقطه این جهان اسرائیل

Comments are closed.