ایالات متحده ممکن است سپاه پاسداران را نیز در فهرست نهادهای تروریستی قرار دهد

یک مقام آمریکایی گفت: که دولت پرزیدنت ترامپ ممکن است سپاه پاسداران ایران را در فهرست گروه های تروریستی جهان قرار دهد و به اقداماتی علیه آن دست بزند. تاکنون شماری از فرماندهان سپاه پاسداران در لیست سیاه سازمان های تروریستی قرار گرفته اند، ولی این بار سخن از آن است که کلِ سپاه به عنوان یک نهاد تروریستی دانسته شود.

این اقدام در حالی مورد بررسی قرار گرفته که ایالات متحده دائما بر شدت تحریم های اقتصادی علیه حکومت ایران می افزاید و به صراحت اعلام داشته که قصد دارد فروش نفت ایران به کشورهای خارجی را به صفر برساند.

شبکه تلویزیونی سی ان ان از قول شماری از مقامات بلندپایه پیشین و کنونی ایالات متحده گزارش داد که این اقدام به طور جدی مورد بررسی قرار گرفته، ولی شماری از وزیران کابینه پرزیدنت ترامپ آن را به صلاح نمی دانند.

شماری از این مقامات تایید کردند که موضوع تحریم سپاه پاسداران، در ماه های اخیر چند بار در کابینه مطرح گردیده، ولی هنوز توافق لازم به دست نیامده است.

به گفته آگاهان، مایک پمپئو وزیر خارجه یکی از طرفداران این اقدام است، ولی دان کُتس رئیس سازمان کل اطلاعات ملی ایالات متحده با آن مخالفت می ورزد و آن را به سود ایالات متحده نمی داند.

استدلال مخالفان آن است که چنین اقدامی ممکن است سپاه پاسداران را تحریک کند که علیه هدف های نظامی آمریکا در شماری از کشورهای جهان، توسط عناصر تروریستی مزدور رژیم ایران، به خرابکاری دست بزند.

حکومت ایران شماری از شیعیان کشورهای دیگر را برای انجام این گونه عملیات، به خدمت خود درآورده است.

در برنامه خبری شبکه سی ان ان، سفیر حکومت ایران در سازمان ملل، علیرضا میریوسفی گفت که برچسب تروریستی زدن به یک نهاد حکومتی در ایران، نشان دیگری از سوء استفاده رژیم آمریکا از واژه “ترور” برای مقاصد سیاسی می باشد.

2 دیدگاه‌

  1. جو عاطفى جهان براى ظهور امام زمان آماده نیست چون امروز جهان سیستم محور اداره مى شود و بمانند روزگاران قدیم جهان شخص محور اداره نمى شود .

Comments are closed.