ایالات متحده می خواهد کشورهای ناتو را به عملیات نظامی علیه رژیم ایران بکشاند

سرپرست وزارت دفاع آمریکا به بروکسل رفته است تا در مورد اقدامات مشترک با کشورهای اروپا در رابطه با رویارویی با رژیم ایران با وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو به مشورت بپردازد. ایالات متحده می کوشد کشورهای اروپایی را برای یک رویارویی احتمالی نظامی با رژیم ایران، به همکاری فرا می خواند.

مارک اسپر، سرپرست وزارت دفاع ایالات متحده، در دیدار با خبرنگاران گفت که قصد دارد ائتلافی بزرگ‌ تر را در برابر حکومت ایران  ایجاد کند تا رهبران آن را پای میز مذاکره با واشنگتن بکشاند .

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس مارک اسپر در حالی به سوی اروپا سفر می کند که تلاش دارد هم پیمانان اروپایی ناراضی و به شدت نگران آمریکا در ناتو را به همکاری با دولت ترامپ در مورد تحریم های ایران و مسئله امنیت در خاورمیانه متقاعد کند.

اسپر افزود :  تنش‌های اخیر در منطقه به معنی رویارویی ایران در برابر ایالات متحده نیست، بلکه چالشی منطقه‌ای و جهانی‌ست که دیپلماسی بین‌المللی را می‌طلبد.

ایالات متحده آمریکا پیشتر تحریم‌‌های تازه‌ای را، پس از سرنگون‌شدن پهپاد ایالات متحده توسط ایران این‌بار، علیه رهبر جمهوری اسلامی، منصوبان او و محمد جواد ظریف، وزیر خارجه، اعمال کرده‌است.

پرزیدنت ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیروز در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته بود که حمله مجدد ایران با پاسخ سهمگین آمریکا روبه‌رو خواهد شد‎ و در بعضی مکانها، پاسخ سهمگین، یعنی نابودی کامل آنها.

در همان روز حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در واکنش به تحریم‌های تازه آمریکا گفته بود «کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده است».

2 دیدگاه‌

  1. متشکرم از ارسال پیام.به نام صلح جهانی همه در کنار هم زندگی کنند.ایران و اسرایل با هم در صلح وصفا زندگی کنند. به امید ان روز امین.

Comments are closed.