ایالات متحده نسبت به حمله نفتی، عدم قاطعیت نشان داد؛ حال رژیم ایران ابراز گستاخی بیشتر می‌کند

به دنبال ملاحظه کاری ایالات متحده نسبت به حمله موشکی به تاسیسات نفتی شمال شرق عربستان، و نشان دادن عدم قاطعیت نسبت به این تعرضی که همانند آغاز یک جنگ واقعی از جانب رژیم ایران علیه عربستان و امارات عربی متحده است، تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل  ارزیابی می کند که رژیم ایران بر گستاخی خود در منطقه می افزاید و بعید نیست که در آینده به عملیات تعرضی بیشتری دست بزند، و مطمئن باشد که ایالات متحده و غرب نسبت به آن واکنشی کوبنده ای نشان نخواهند داد.

خبرگزاری تسنیم که دیدگاه های سپاه پاسداران را بازتاب می دهد، در یک گزارشی تحلیلی که امروز (چهارشنبه) ظاهرا از قول مفسران غربی انتشار داد، ادعا کرد که  حمله به منابع نفت عربستان، موازنه قدرت را در خاورمیانه کاملا برهم زد و نشان داد که رژیم ایران چه اقتداری دارد و چگونه تهدیدهای خود را عملی می کند و زور بازو نشان می دهد.

تسنیم به این واقعیت اشاره کرد که ایالات متحده در تلاش برای کشاندن اروپائیان به برپایی یک نیروی نظامی ائتلافی به هدف حفظ امنیت آمد و شد کشتی ها در حوزه شاخاب پارس ناکام مانده و همزمان می داند که اگر آمریکا به تنهایی به اقدامات تنبیهی علیه سپاه پاسداران و نیروهای مسلح حکومت ایران دست بزند، رژیم، همه امیرنشین ها و خود عربستان را نیز به آتش خواهد کشاند.

روسیه می کوشد از این تنگنای عربستان سود ببرد و به دولت ریاض پیشنهاد خرید سامانه های ضد هوایی می کند. مخالفت ناکام مانده ایالات متحده با خرید سامانه اس – ۴۰۰ توسط ترکیه، می تواند در مورد عربستان بسیار شدیدتر باشد.

استدلال رژیم ایران آن است که اروپا همچنان می کوشد سیاست مستقل خود را دنبال کند و حاضر به همکاری با ایالات متحده نیست. همزمان، روسیه و چین نیز برای تامین منافع مالی و اقتصادی خود، همچنان به جانبداری از رژیم ایران و عملیات تعرضی آن در منطقه ادامه می دهند.پ

فردی به نام محمد عبدالسلام، در سمت سخنگوی جنگجویان حوثی یمن، به تلویزیون المیادین گفت که پس از وارد آوردن ضربه جنگی به تاسیسات نفتی عربستان، اکنون تاسیسات امارات عربی متحده نیز در فهرست تهاجمات قرار دارد.

مفهوم این سخنان آن است که رژیم ایران قصد دارد زیر پوشش گروه حوثی یمن که نام “جنبش انصارالله” را به روی خود گذاشته، حمله مشابهی را به تاسیسات نفتی امارات کند.

عبدالسلام که اخیرا از تهران دیدن کرده است در این مصاحبه گفت که مذاکرات به عمل آمده بسیار سودمند بوده است. بی تردید، هدف از فراخواندن عبدالسلام به تهران، ایجاد هماهنگی برای اجرای برنامه های تعرضی بیشتر علیه امیرنشین ها بوده است.

سرکردگان گروه حوثی های یمن مرتبا به تهران سفر می کنند و از سپاه پاسداران دستور و رهنمود می گیرند.

رژیم ایران گفته بود که اگر فروش نفت آن قطع شود، صادرات نفت همه کشورهای همسایه نیز مختل خواهد شد.

البته عربستان وعده داده که در ظرف سه هفته آینده استخراج نفت به همان میزان گذشته بازگردد، ولی اگر ضربات بر تاسیسات نفتی امیرنشین ها ادامه یابد، بحران جنگی به نقطه انفجار خواهد رسید.

همزمان با این قدرت نمایی و قلدری حکومت ایران، که در پوشش گروه های نیابتی انجام می شود، یکی از فرماندهان سپاه پاسداران، دوباره به تمجید از قدرت تعرضی حزب الله لبنان علیه اسرائیل نازید.

این سپاهی، با نام چهارباغی که در گذشته فرمانده توپخانه نیروی زمینی بوده، به سامانه خبری سپاه نیوز گفت: «امروز توان موشکی محور مقاومت و حزب‌الله در برابر رژیم صهیونیستی منحصر به فرد است».

“محور مقاومت” در ادبیات نظامی رژیم ایران به همه سازمان های تروریستی از حزب الله لبنان تا حوثی های یمن و از حشد الشعبی در عراق تا فاطمیون در سوریه اطلاق میشود که به عنوان مزدوران رژیم ایران، به عملیات تعرضی در منطقه دست می زنند. بدیهی است که همه موشک هایی که به گفته چهارباغی در اختیار سازمان های ترور قرار دارد، توسط رژیم ایران در اختیار آنها قرار گرفته است

6 دیدگاه‌

  1. ما ملت ایران و ملت یهود در این دنیای تاریک به مقاومت در برابر رژیم تروریستی اسلامی ایران و مزدورانش ادامه می دهیم. به ترامپ احمق هم امیدی نداریم. همون دموکرات ها برای آمریکا بهتر بودند لاااقل ثبات کلامی داشتند. نه مثل این احمق جهان را به سخره گرفته. اینده ازان ملت یهود و ملت ایران است.

  2. سلام
    معلومه گستاخ میشه, در کجای دنیا رئیس جمهور یک کشور میاد علنا میگه من جنگ نمیخوام یعنی رژیم ایران هر غلطی میخوای بکنی بکن, یه رژیم عهد بوقی را به این درجه از وقاحت رسانده اند که به یک کشور دیگر حمله میکنه و پالایشگاه نفتیش را میزنه و یا در سوریه کارخانه موشک سازی راه انداخته و حزب شیطان را سازماندهی کرده که روزی برای حمله به اسرائیل ازشان استفاده کنه, جالب اینه که نه اسرائیل هم مرز با ایرانه و نه خصومتی بینشان وجود داره, دنیا کور و کره و انگار نه انگار این رژیم مثل سگ هار به همه داره حمله میکنه و دولت امریکا در حال استخاره است, فقط باید امیدوار باشیم به بمب اتم دست پیدا نکنه که چنگ مهیبی در چشم اندازه و متاسفانه اولین قربانیانش مردم مظلومه ایران خواهند بود

  3. اعتبار یک دولت در مواجه با شرایطى از این قبیل هست که سنجیده میشود. وقتى آقاى اوباما در مقابل خط سرخ هاى که خودش اعلام کرده بود ، در مقابل جلاد سوریه اقدامى نکرد، باعث شد که روسیه نصف اوکرایین و شبه جزیره کریمه را تصرف بکند چرا که فهمید اوباما رهبر روزهاى سخت نیست. عواقب عکس العمل پرزیدنت ترامپ در مورد جنگ افروزى هاى رژیم ایران بسیار فراتر از منطقه ، خواهدبود . رژیم با اطمینان از این که شما نمیخواهید وارد نبرد بشوید ، با استفاده هر چه بیشتر از این تاکتیکها ، شما را محدود و در مقابل أنظار جهانى ضعیف نشان خواهد داد.

  4. هر چند ظاهرا آمریکا کوتاه آمد و به جمهوری اسلامی حمله نکرد ولی جمهوری اسلامی هم چیزی گیر نیاورد یک خسارت جزیی به اقیانوس ثروت عربستان زد که سریع ترمیم شد ولی جمهوری اسلامی باز هم در تحریم دست و پا میزند و با سرعت بسمت نابودی کامل اقتصادش و انفجار اجتماعی پیش میرود ?

  5. اصولا در چهل سال گذشته جمهوری اسلامی سعی کرده بیکفایتیها و بی عرضگیها ی خود در اداره کشور را گردن یک دشمن خارجی بیندازد تا خشم مردم را از خود بطرف دیگری منحرف کند و راحت به چپاول بپردازد چهل سال که اسراییل را دشمن جلوه داد و الان هم سرکوبعلی خامنه ای مجبورست دشمن و موضوع جدیدی برای انحراف عموم از خود بسازد و آن جنگ خارجیست .

Comments are closed.