ایالات متحده :هر گونه موشک دوربردی از ایران به ونزوئلا  فرستاده شود را نابود خواهد کرد

الیوت آبرامز، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران و ونزوئلا، در گفتگو با شبکه تلویزیونی آمریکایی Fox News به حکومت ایران هشدار داد :  هر گونه موشک‌های دوربردی که تهران به ونزوئلا ارسال کند را نابود خواهد کرد.

الیوت آبرامز، تاکید کرد که دولت واشنگتن «تمام تلاش‌هایش را به کار خواهد گرفت تا مانع از ارسال موشک به ونزوئلا  شود، اما چنانچه تسلیحات ارسالی از ایران به کشور حوزه کارائیب (ونزوئلا) برسد.  همان جا آن را نابود خواهد کرد».

در همین رابطه  پیشتر نیز رسانه‌های مختلفی به علت وجود چنین قرارداد قریب الوقوع فروش موشک میان تهران و کاراکاس اشاره کردند، اما رژیم اسلامی ایران از تصمیم خود برای فروش تسلیحات خبر داده و ونزوئلا نیز هدف واضحی برای فروش این‌گونه تسلیحات است.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا پیشتر گفته بود که دولت اش در حال بررسی  خرید موشک از ایران است

الیوت آبرامز در ادامه افزود که به دلیل انزوای کامل رژیم‌های حاکم بر دو کشور ایران و ونزوئلا و نبود هیچ گونه ارتباطی با جهان، قیمت محموله‌های بنزین ایرانی ارسالی به کاراکاس با طلا پرداخت می‌شود که هر سکه طلای ونزوئلا معادل دهها هزار دلاری است که مردم ونزوئلا برای فراهم کردن غذا و دارو به آن احتیاج دارند.

الیوت آبرامز گفت: رژیم ایران عملا موشک در اختیار شبه‌نظامیان حوثی در یمن قرار داده و «می‌دانیم که آنها آماده انجام چنین اقدامی در ونزوئلا هستند و مشتریان احتمالی دیگری نیز در راهند و هر محموله سلاح ایرانی ثبات آمریکای جنوبی و منطقه دریای کارائیب را به هم زده و به ویژه برزیل، کلمبیا و گویان، همسایگان ونزوئلا را با خطر مواجه خواهد کرد».