کوشش ایالات متحده برای خشکاندن همزمان منابع مالی رژیم ایران و حزب الله لبنان

ایالات متحده همانگونه که می کشد منابع مالی حکومت ایران را خشک کند تا پولی برای ادامه عملیات تروریستی در منطقه و جهان نداشته باشد به اقدامات مشابهی علیه حزب الله لبنان نیز ادامه می‌دهد.

حزب الله لبنان با آنکه یک گروه تروریستی می باشد اما همزمان دارای فعالیت‌های گسترده اقتصادی و قاچاق مواد مخدر و عملیات اقتصادی غیر قانونی می باشد و از این طریق یک مافیای بین المللی اقتصادی به وجود آورده که بخشی از درآمد آن صرف عملیات تروریستی در جهان می‌شود که نه فقط امنیت اسرائیل بلکه امنیت ایالات متحده و کشورهای هم‌پیمان آن در خاورمیانه را به خطر می اندازد.

حزب الله لبنان از دیرباز در فهرست سازمان‌های تروریستی از جانب وزارت خارجه ایالات متحده قرار گرفته است اما اکنون دولت آمریکا اقدامات گسترده ای را  برای خشکاندن منابع مالی حزب الله انجام داده است.

یکی از این اقدامات تعیین جایزه ۱۰ میلیون دلاری در مورد سه تن از دلالان عمده حزب الله لبنان در نقاط مختلف جهان می باشد که توانسته اند که درآمدهای کلانی برای این نهاد تروریستی به وجود بیاورند و بخشی از این درآمد ها را  نیز به جیب خود بریزند.

وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرده است که هر کس اطلاعاتی در اختیار مقام های آمریکایی قرار دهد که موجب شناسایی  منابع مالی این دلالان سازمان تروریستی حزب الله لبنان باشد ۱۰ میلیون دلار جایزه خواهد گرفت.

ایالات متحده در گذشته نیز با اعلام جایزه های کلان توانسته بود درباره فعالیت های سازمان های تروریستی و تلاش‌های اقتصادی آنها اطلاعات مهمی به دست آورد.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده می گوید که حزب‌الله یک غول بزرگ اقتصادی می‌باشد که به ویژه در کشورهای آمریکای لاتین فعالیت می‌کند.

این فعالیتها امنیت خود ایالات متحده را نیز به خطر می‌اندازد.

مقام های آمریکایی می گویند که حزب الله پس از آنکه مواد مخدر را به یکی از کشورهای آمریکای لاتین قاچاق کرد می کوشد که از آن طریق آن را وارد ایالات متحده کند و به فروش برساند.

از دیدگاه ایالات متحده مهارکردن حزب الله لبنان یک امر بسیار مهم برای تامین امنیت منطقه و حتی مساله امنیت ملی آمریکا محسوب می‌شود.

حزب الله لبنان نه فقط علیه اسرائیل و موجودیت این کشور به انبار کردن تسلیحات ادامه می دهد بلکه در سوریه نیز به سرکوب مردم آزادیخواه این کشور پرداخته و همچنین چریک های حوثی در یمن را تعلیم می دهد در عراق نیز فعالیت‌های گسترده تروریستی دارد و اکثر شیعیان مخالف رژیم های امیرنشین های عربی حوزه خلیج فارس نیز توسط حزب الله به عنوان بازوی عملیاتی حکومت ایران تعلیم می بینند.

یک دیدگاه

  1. سران رژیم منفور ایران علاقه خاصی به سیر کردن شکم اینگونه سازمانهای مخوف تروریستی دارند که آنها هم دستورات ایران را برای انجام عملیات های شناسایی و ترور مردم اسرائیل بکاربگیرند. چقدرپوچ و مزخرف هستند این آخوندهای بی دین وایمان که وقت و ثروت ملتی که متعلق به خودشان است وباید برای رفاه آنان خرج وهزینه شود را دراختیار سایر سازمانهای تروریستی قرارمیدهند تا گلوله ای ویا توپی ویا موشکی را برای آدم کشی ویا نسل کشی یهودیان بکاربندند شما اینرا میگوئید مسلمان شیعه جعفری؟؟ باید گردن اینگونه شیعه را با تبر زد. کجای اسلام گفته است که آدم بکشید برای رضای خدا؟؟؟ ویا یهودی را بکشید برای آرامش بیشتر جامعه؟؟؟ خاک برسر اسلام من درآوردی جمهوری اسلامی ایران.

Comments are closed.