ایالات متحده گروه حزب الله لبنان را که قبلا “تروریست” خوانده، اکنون به “تبهکاری مافیایی” نیز متهم می سازد

ایالات متحده از چند سال پیش، حزب الله لبنان را در فهرست گروه های تروریستی قرار داده، ولی اکنون آن را یک گروه مافیایی نیز لقب می دهد

اقدام دولت ایالات متحده در متهم ساختن حزب الله لبنان به انجام عملیات تبهکارانه و جنایی، از جانب آگاهان سیاسی، به گام دیگری تعبیر شد که دولت واشنگتن علیه این گروه وابسته به حکومت ایران در پیش می گیرد.

ایالات متحده از چند سال پیش، حزب الله لبنان را در فهرست گروه های تروریستی قرار داده، ولی اکنون آن را یک گروه مافیایی نیز لقب می دهد که با استفاده از قدرت سازمانی خود، به عملیات تبهکارانه در آمریکای جنوبی و دیگر مناطق می پردازد که امنیت اجتماعی ایالات متحده را نیز در معرض خطر قرار می دهد.

دولت واشنگتن به اسناد و اطلاعاتی دست یافته که نشان می دهد، حزب الله لبنان، در کنار فعالیت های تروریستی، به قاچاق مواد مخدر نیز در ابعاد گسترده ادامه می دهد و توانسته است از این راه صدها میلیون دلار درآمد داشته باشد.

در ادامه اتهامات ایالات متحده گفته شده که حزب الله لبنان به پولشویی نیز در ابعاد گسترده دست می زند و بخش عمده ای از سود خود را در راه افزایش عملیات تروریستی به کار می برد.

حزب الله لبنان کمتر از سه سال پس از به روی کار آمدن حکومت اسلامی در ایران، توسط سپاه پاسداران برپا شد و اکنون یکی از مهمترین بازوهای عملیاتی رژیم ایران در لبنان و سوریه می باشد. علاوه بر این، حزب الله لبنان در جنگ یمن و رویدادهای عراق نیز نقش بزرگی به عهده دارد.

2 دیدگاه‌

 1. حزب الله بسیاری از مشخصات سازمانهای مافیایی را دارد .این سازمان مسئول اقدانات غیر مستقیم جمهوری اسلامی را بر عهده دارد.تمامی آموزشها مبتنی بر تجارب گذشته در پایه گذاری سپاه در این گروه تروریستی اجرا میگردد. توجه کنید که افراد این سازمان چون دارای ملیت لبنانی هستند البته اکثر انها ،براحتی میتوانند به خیلی از کشورهای دنیا رفته و اقدامات خود را انجام دهند‌برای این منظور با گروههای مواد مخدر در اقضی نقاط دنیا ارتباط تجاری برقرار کردند تا بتوانند به منابع محلی برای ماموریتهای خود دسترسی داشته باشند. امریکا باید خیلی سریعتر بساط این گروه تروریستی را بر چیند.بزودی ضربات سنگینی در اروپا و دیگر کشورها توسط این گروه وارد خواهد شد.زیرا که ایران برای تحت فشار قرار دادن جامعه بین المللی از هیج اقدام تهدید آمیز چشم پوشی نمیکند. همکارهای نزدیک القاعده و طالبان از همین قبیل اقدامات است. اگر هم در چچن گروههای اسلامی نتوانستند اقدامی کنند بواسطه خیانت ایران به آنها و همکاری با روسیه بود.

 2. برنامه از پیش تعیین شده قتل خاشقجی یا توطئه حذف بن سلمان

  بعد از برنامه مرگ خاشقجی یک تبلیغات بسیار برنامه ریزی شده و گسترده انجام گردیده که دولت عربستان و بویژه ولیعهد ترقی خواه بن سلمان را مسئول قتل نشان دهند.
  نکته بسیار مهم اینجاست که این تبلیغات توسط کشور ترکیه پیگیری میگردد. کشوری که خود در کارنامه کشتار خبرنگاران در خارج از مرزهای رسمی و رروش مافیایی سابقه طولانی دارد.
  و همچنین شاهد تبلیغات خبرگزاری بی بی سی در این زمینه هستید. زمانیکه بسباری از خبرنگاران توسط رژیم اسلامی ایران در خارح از کشور و یا داخل بروشهای بسیار خشن و وحشیانه ترور و حذف شدند این خبرگزاری سکوت نمود.
  بنظر میرسد عوامل نفوذی در رده مدیران میانی و حتی ارشد در حکومت عربستان که مخالف بن سلمان هستند و کشورهای دیگر که منافع خود را در خطر میبنند با یک برنامه ریزی این قتل را مرتکب شده و مسئولیت آن را بر عهده بن سلمان انداخته اند تا بدین وسیله شرایط عزل بن سلمان را فراهم کنند. انتخاب شخص خاشقجی برای توطئه خذف بن سلمان بسیار دقیق بود. زیرا که خاشقجی از نظر خانوادگی در عربستان دارای جایگاه ویژه ای میباشد. فراموش نشود که نقش بن سلمان بعنوان یک رهبر ترقی خواه و صلح طلب در حال برجسته شدن بوده و میتواند در آینده ای نه چندان دور رهبری اکثریت کشورهای منطقه را بر عهده بگیرد. چیزی که به مذاق خیلی ها خوشایند نیست .
  سوال اینجاست که چه باید کرد؟
  بن سلمان میبایست عوامل را شناسایی و مرجع دستور دهنده را علنی به همه مردم معرفی کند. نباید از معرفی افرادیکه این دستور را صادر کردند بترسد زیرا که با معرفی و شناسایی افراد مرتبط با این جنایت راه توطئه را در آینده مسدود و یا به تعویق خواهد انداخت.
  روابط موحود بین عربستان و آمریکا با حضور ترامپ و بن سلمان میتواند نقش تعیین کننده ای در منطقه و صلح بین کشورها ایفا نماید.

Comments are closed.