ایرانشهر: سخنان ژرژ هارونیان تلاشگر حقوق بشر در کالیفرنیا درباره تعرض به آرامگاه استر و مردخای در همدان

با اعلام آتش سوزی و خرابکاری در آرامگاه استر و مردخای در همدان در روز ۵ شنبه ۱۴ ماه می این خبر بازتابی جهانی پیدا کرد. فدراسیون های یهودیان ایرانی در لس آنجلس و نیویورک این حمله را در اطلاعیه های رسمی محکوم‌ کردند. باید یادآوری کرد ، دولت جمهوری اسلامی مسئول پیامدهای این حادثه و حوادث مشابه علیه مراکز و بنیادهای اقلیت‌های ایرانی اعم از مذهبی و یا قومی است. در درازای حکومت ۴۱ ساله غیرقانونی و ضد ملی جمهوری اسلامی، اماکن مذهبی اقلیت‌ها به ویژه بهائیان و یهودیان مورد تعرض و انهدام قرار گرفته است.

آقای ژرژ هارونیان فعال سیاسی و حقوق بشری ساکن لس آنجلس با ارسال عکس های جدیدی از زیارتگاه استر و مردخای که برای ایرانشهر ارسال کرده اند به وضوح نشان داده اند که ستاره داود که یک نماد یهودی است که حدود سه هزار سال سابقه تاریخی دارد و بر سر در این بنا قرار داشته است مورد تعرض قرار گرفته و اضلاع آن را اره و سلاخی کرده اند. در دو سوی در ورودی آرامگاه نیز تصویرهای قاسم سلیمانی از فرماندهان سپاه پاسداران اسلامی که در ژانویه‌ گذشته توسط نیروهای آمریکایی در عراق کشته شد را قرار داده اند که تعرضی است آشکار به این بنای تاریخی. باید یادآوری کرد نظام جمهوری اسلامی حتی با نمادهای ایرانی نیز سر دشمنی دارد که نمونه آن دشمنی خمینی با نشان شیر و خورشید ایرانی بود که با تمهیدات او و آخوندهای دیگر و سکوت روشنفکران دینی و غیر دینی در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ، نشانی با الفاظ زبان عربی جایگزین آن شد.

مجله چمدان که در ایران منتشر می شود گزارش مفصلی را از آرامستان استر و مردخای منتشر کرده است ضمن این که مطالب بسیار آموزنده ای توسط خانم مریم اطیابی در این گزارش قید شده است متاسفانه دروغ پردازی که ابتدا توسط نازی ها در آلمان مطرح شده است را در این مقاله مطرح کرده اند و اظهار داشته اند که یهودیان ۷۰ هزار ایرانی را کشته اند. در متن طومار استر هیچ اشاره ای به کشتن ایرانیان نشده است بلکه اشاره به کشتن دشمنان یهودیان شده است و با توجه به دوستی ملتهای یهود و پارس، این تهمتی بیش نیست که در دوران معاصر توسط نازی ها و تئوریسین های حکومت جمهوری اسلامی ساخته و پرداخته شده است تا هر چه بیشتر بین ایرانیان نفاق بیفکنند . در تومار استر قید شده است که هامان وزیر خشایارشاه که دشمن یهودیان بوده از تیره قوم اگاگی است که ارتباطی با پارسیان و ایرانیان ندارد و بر اساس پژوهشهای دانشمندان،  اگاگی ها از اقوام سامی نژاد بوده اند.

در آخرین بازتابهای این خبر ، حضور آقای سامیح رئیس انجمن کلیمیان تهران و نماینده ایرانیان یهودی در مجلس شورای اسلامی ( این نمایندگی با توجه به غیر دموکراتیک بودن انتخابات در جمهوری اسلامی مورد تایید سازمانهای بین المللی و حقوق بشری نیست ) در همدان و در آرامستان استر و مردخای در روز یکشنبه ۱۷ ماه می است. آقای سامیح هیچگونه اظهارنظری  در مورد سلاخی ستاره داود و نصب عکس های قاسم سلیمانی بر دو طرف در ورودی این بنا ننموده است.

ایرانشهر نظام جمهوری اسلامی را مسئول برقراری مجدد ستاره داود به صورت کامل آن بر سر در آرامگاه می داند و خواهان بر داشتن‌کلیه مظاهر غیر مرتبط با این آرامگاه منجمله تصویرهای قاسم سلیمانی است.

ایرانشهر هم‌چنین دولت و مقامات جمهوری اسلامی ایران را به عدم درخواست از یونسکو برای شناسایی آرامگاه استر و مردخای به عنوان میراث جهانی و سایر آثار و بناهای میراث یهودیان که قدمتی بیش از ۲۰۰۰  سال در ایران زمین دارند متهم می کند.