ایرانیان، در پیکار برای رهایی سرزمینشان، از ترفندهای حکومت اسلامی آگاه باشند! تفسیر سیاسی هفته، نوشته منشه امیر

دانلود فایل صوتی تفسیر

حکومت اسلامی، برای به شکست کشاندن پیکار ملت ایران علیه یک رژیم ظالم و سرکوبگر، به شیوه های گوناگون روی می آورد که مردم ایران، و به ویژه تلاشگران رهایی ایران زمین از این کابوس ویرانگر، باید آن را بشناسند و آگاه باشند و از افتادن به دام ترفند رژیم بپرهیزند.

این شیوه های ناجوانمردانه رژیم، بسیار متنوع و متعدد است. در داخل کشور، افراد را زندانی می کنند و شکنجه می دهند و حتی به مردان تجاوز جنسی می کنند تا غرور و روحیه آن ها را در هم شکنند و وضعی به وجود اورند که پس از رهایی از زندان، هرگز دوباره به تلاش سیاسی علیه رژیم روی نیاورند.
آنان برای زیر فشار گذاشتن زندانیان و تلاشگران، خانواده های آن ها را زیر فشار می گذارند و حتی به زندان می اندازند و یا ناچار می کنند در برابر دوربین تلویزیون به آن چه که “اعترافات اجباری” نامیده می شود، تن در دهند.
در خارج از ایران، رژیم برای خنثی کردن تلاش مبارزان، به شیوه های هوشمندانه تری روی می آورد تا پیکارگران را بدنام سازد و طرفدارانشان را دور کند و صحنه کارزار را از رونق بیاندازد.

یکی از رایج ترین شیوه های حکومت برای رسیدن به این هدف ناپاک، برپایی صفحات جعلی در فیس بوک و شبکه های اجتماعی دیگر، به نام افراد تلاشگر، به هدف انگ بستن به آنان است.

این صفحات جعلی، همچنین برای شناسایی هویت طرفداران و همیاران افراد سرشناس به کار می رود و نوعی جاسوسی و گردآوری اطلاعات درباره اوپوزیسیون است.

می آیند و به نام سرویس امنیت خارجی اسرائیل، موساد، وبسایت جعلی می سازند و در آن ادعا می کنند که می توانند ترتیب پناهندگی ایرانیان آواره را بدهند و حتی در برخی موارد، آنان را یک روزه به اسرائیل منتقل سازند – منظورشان، زندان اوین در تهران است.

شیوه دیگر آن است که به نام شخصیت های برجسته اسرائیلی و یهودی، مطالب جعلی انتشار می دهند که مثلا، آن ها به اسلام بد گفته اند، علیه ظهور امام زمان موضع گرفته اند و حتی خواهان تجریه ایران هستند و یا فرهنگ ایران زمین را تحقیر کرده اند.

یک نمونه آن، تحریف ترجمه فارسی سخنرانی پروفسور برنارد لوئیس یهودی بود که بزرگترین اسلام شناس جهان محسوب می شود و بارها با او در رادیو گفتگو داشته ام و همیشه از شیفتگان فرهنگ و تمدن ایران زمین بوده است – زنده نام برنارد لوئیس، که چند سال پیش در گذشت.

ترجمه فارسی سخنرانی پروفسور برنارد لوئیس درباره ایران و خاورمیانه، یک جعل بزرگ بود تا ادعا شود که او می خواسته است ایران زمین را تجربه کند.
هرگز آن دانشمند بزرگ چنین سخنانی نگفته بود، بلکه به عکس، همیشه از یکپارچگی ایران زمین و ستایش فرهنگ گسترده آن دیار سخن گفته بود.
با یک ترجمه تحریف شده به زبان پارسی، خواستند ملت ایران و ایران دوستان را از مردمی که به گردن ایران و تمدن ایرانی و شناساندن آن حق بزرگی دارد، دور سازند.
همین ادعای تجزیه طلبی را بارها علیه ما عنوان کردند تا شاید بتوانند انگی ببندند و تهمتی به سود حکومت ایران، عنوان کنند.
خبری را دستاویز قرار دادند و ادعا کردند که منشه امیر به جای خلیج فارس، واژه خلیج عربی را به کار برده است.
آن ها خبری را دستاویز قرار داده بودند که در آن گفته شده بود یک کشتی حامل اسلحه ایرانی، از خلیج فارس به سوی خلیج عربی عدن رهسپار شده است.
واژه عدن، از این خبر افتاده بود. ولی مسلم بود که مقصود یک خلیج عربی است که از خلیج فارس فاصله چند صد کیلومتری دارد.
این افترا را عوامل وابسته به حکومت ایران عنوان کردند و به تحریک برخی افراد پرداختند و آن ها را گمراه ساختند زیرا توجه نکردند که منظور از خلیج عربی، سواحل جنوبی یمن بوده و نمی توان برای رساندن اسلحه به حوثی ها، رهسپار خلیج فارس شد. منظور خبر، خلیج عربی عدن بوده است.
امدند و خطبه یک روحانی یهودی را که به زبان عبری سخن می گفت، ترجمه فارسی کردند و زیر آن از قول آن روحانی یهودی نوشتند که می گوید یهودیان باید جلوی ظهور حضرت مهدی امام زمان را بگیرند.
خطبه آن روحانی یهودی، در باره اهمیت میهمان نوازی در دین یهود و رفتار حضرت ابراهیم در میهمان دوستی بود. چه ربطی به آمدن امام زمان دارد؟
بارها ادعا کردند که اسرائیل در جهت تجزیه ایران زمین عمل می کند و ادعا کردند که سران اسرائیل علنا از این نقشه سخن گفته اند.
به قول اسرائیلیان، نه خرسی و نه جنگلی! نه اسرائیل خواهان تجزیه ایران است و نه هیچ سیاستمدار اسرائیلی در این زمینه سخنی گفته است.
آنان با این شیوه های به ظاهر هوشمندانه، می خواهند ملت ایران را از دوستی با اسرائیل باز دارند و تلاش ملی ایرانیان را برای برخورداری از کمک دیگران خنثی سازند.
آن ها اسرائیل را بزرگترین خطر برای ادامه موجودیت خود می دانند و از این رو با انتشار ادعاهای دروغین، می خواهند ملت ایران را از ملت و کشور اسرائیل دور سازند.
شوربختانه، یهودستیزانی نیز در بین برخی افرادی که خود را روشنفکر می خوانند، وجود دارند که شاید از حکومت ایران متنفر باشند، ولی گرایش های یهودستیزانه، از کودکی در اندیشه آن ها رخنه کرده و زیر پوستشان و در افکار و رفتارشان جای گزیده و بیرون نرفته است.
حتی اگر دشمن رژیم کنونی ایران هستند، ریشه های یهودستیزی از کودکی در ذهن آن ها رشد کرده است.
یک خبرنگار عکاس ایرانی در لندن، که زاده روستایی در نزدیکی اردبیل در استان آذربایجان بود، برایم تعریف کرد که مادرش همیشه او را از بازی کردن با “بچه جهودها” برحذر می داشت و در روستای او اصلا یهودی وجود نداشت. یک روز از مادرش پرسید که چرا نباید با بچه جودها بازی کند و مادرش گفت “زیرا آن ها دم دارند”.
آن خبرنگار عکاس تعریف کرد که در سن شانزده سالگی از اردبیل به تهران آمد و با یک جوان یهودی بسیار خوش برخورد آشنا شد و در تمام مدت می کوشید پشت سر او را نگاه کند تا ببیند که دمش را کجا گذاشته است.
یک ایرانی دانش آموخته که در دوران رژیم پیشین سفیر هم بوده است، در مقاله ای ادعا کرد که داعش را یهودیان و اسرائیل به وجود اوردند تا اسلام را بدنام کنند و مسلمانان را به جان هم بیاندازند – و این در حالی که یکی از عوامل اصلی به وجود آمدن داعش، حکومت اسلامی ایران بود که جنگ شیعه و سنی به راه انداخت.
از آن ایرانی ظاهرا آگاه پرسیدم که با چه استدلال، اسرائیل ممکن است داعش را برپا کرده باشد، پاسخ گفت که داعش هرگز اسرائیل را به نابودی تهدید نکرده، پس دست پرورده اسرائیلیان است.
همسر این دیپلمات پیشین، یک بانوی آلمانی است، که ممکن است پدرش یکی از افسران نازی در جنگ جهانی دوم بوده است.
یکی از رایج ترین شیوه های انگ زدن به تلاشگران سیاسی ایرانی، آن است که ادعا می کنند آن ها از اسرائیل پول می گیرند و سیاست های اسرائیل را پیش می برند.
اسرائیل در برابر ایران، تنها یک سیاست دارد و آن این که ایرانیان از این کابوس سیاسی نجات یابند و دوران دوستی و همکاری دو کشور و دو ملت از سر گرفته شود.
چرا پول گرفتن از آمریکا و انگلیس و کشورهای عرب و امیرنشین ها مباح است، ولی از اسرائیل نه؟
آیا اسرائیل نجس است؟
تنها کشور خاورمیانه که از روز نخست با رژیم ایران به رویارویی و کشاکش و دفاع از مصالح ملت ایران پرداخت اسرائیل بود.
اسرائیل بد است؟
با قاطعیت می گویم که اسرائیل هرگز به فردی یا گروهی پول نداده و نمی دهد.
ولی چه مانعی دارد که ایرانی، برای برانداختن رژیم کنونی، از همکاری و همیاری یک کشور دیگر، آن هم اسرائیل، برخوردار شود.
هر فرد ایرانی باید افتخار کند که یکی از پیامدهای برانداختن رژیم کنونی، بی تردید بازگرداندن دوستی و همکاری بین دو کشور غیر عرب منطقه است.
آن شیادان، ادعا می کنند که اسرائیل خواهان تجزیه ایران است و فراموش می کنند که در سال های شصت میلادی، اسرائیل بود که به ایران یاری رساند تا نقشه جمال عبدالناصر را برای جدا کردن استان زرخیز خوزستان از پیکر ایران یاری بخشید.
آیا هرگز از این واقعیت آگاهی داشته اید؟ بروید و آن را در کتب تاریخ بجوئید!
یک نمونه دیگر این شیوه ناجوانمردانه انگ بستن به پیکارگران راستین ایرانی، پراکندن این شایعه از جانب حکومت ایران و عاملان آن در برون مرز است که تلویزیون ایران آریایی از اسرائیل کمک مالی می گیرد.
ظاهرا انگیزه این دروغپردازان آن بوده که تلویزیون ایران آریایی را که در کنار ملت ایران ایستاده و صادقانه از پیکار آنان جانبداری می کند، از کمک های مردمی محروم سازد.
تلویزیون ایران آریایی آگهی بازرگانی پخش نمی کند و برای تامین هزینه ها تنها به کمک مردم تکیه دارد و اگر این کمک، با این ادعا که اسرائیل پولش را می دهد و نیازی به کمک مردم نیست، قطع شود، مفهوم آن بسته شدن خود تلویزیون و خاموش شدن این صدای پیکارگر است.
ولی این بار نقشه بدخواهان و عوامل دانسته یا نادانسته رژیم اسلامی، ناکام ماند.
تلویزیون ایران آریایی، از اسرائیل هیچ کمک مالی نمی گیرد و تنها با کمک ایرانیان است که روی پای خود ایستاده و به پیکار ادامه می دهد و امید داشته باشیم که هرگز از پای نیافتد.
اورشلیم – شنبه ۱۳ مهرماه ۱۳۹۸ برابر با پنجم اکتبر ۲۰۱۹

7 دیدگاه‌

 1. حتی به نام اپوزیسیون جمهوری اسلامی در صفحات اجتماعی ظاهر می‌شوند و سعی به تفرقه افکنی با نسبت دادن گروهای مختلف به جاسوسی جمهوری اسلامی در حیله گری جمهوری اسلامی دست عمروعاص را هزار بار از پشت بسته است. ایرانیان با هر سلیقه برای حکومت پس از جمهوری اسلامی باید کاملاً متحد باشند از این راه براندازی ممکن هست.

 2. من شخصا اگر هر فرد یا گروهی را بشناسم که برای مبارزه با جمهوری اسلامی از اسرائیل کمک گرفته باشد به آنها اعتماد بیشتری خواهم نمود زیرا اسرائیل تنها دوست واقعی ایرانیان در طول تاریخ و تنها کشتی نجات برای رهایی ایران از دست استعمارگران رنگارنگ است.
  پاینده باد اسرائیل و آزاد باد ایران

 3. آقای منشه امیر انتظار داریم که رادیو پیام حداقل سکوت خبری رو بشکنه و تظاهرات عراق که میتونه رو سرنوشت کشور ما اثر داشته باشه رو بیشتر پوشش بده . تفسیر های سیاسی خودتون رو هم اگر امکانش هست بیشتر کنید . بعد از جناب مانوک ما به شما و جناب طاهری فقط اطمینان داریم

 4. هرودوت پدر دانش تاریخ در باره اخلاق ایرانیان باستان می نویسد: آموزش وپرورش (تعلیم و تربیت معرب آن) در ایران ساده است اسب سواری تیر اندازی (با تیر کمان) و راستگویی , تازی ها [۱] هنگامیکه به ما یورش بردند اضافه بر سوزانیدن کتابهای با ارزش و ویران کردن آثار باستانی با تبر دو چیز را هم به ما هدیه دادنند دروغگویی و حسادت که امروز در کشور جزئی از مذهب شده و یک با ایمان علاوه بر قیافه ترسناک این دو را هم در درون خود دارد۰ترفند و یا همان شارلاتانی گری (حقه بازی) روشی است که در قاموس سران رژیم هست۰ دروغ وقتی از حد ومرز خود بگذرد برای سر پوشی کلاه بر داریها و حقه بازی هاست۰ دژخیم سید علی خامنه ایی که تازی تبار است برای اینکه روی غارت و دزدیهای خود سر پوش بگذارد همانطور که در رادیو پیام اسرائیل شنیده ایم می گوید: در این دزدیها حکمتی نهفته است و اگر نبود ما چیزی یاد نمی گرفتیم و چرت و پرت های دیگر این شارلاتان می خواهد سر آدم دیجتالی را کلاه بگذارد و نمی داند که چنین روش هایی که برای سرکیسه کردن بکار می رود و به آن ترفند می گوییم در جانوران دیگر هم هست۰ در Kalahari یک نوع کلاغ به نام Cape Starling هست که یک چهارم غذای خود را از راه حقه بازی بدست می آورد به این شکل که با سر دادن بانگ خطر که پرندگان شکاری دارند می آیند یک نوع جانوری که در زبان آلمانی به آن Erdmännchen می گویند (جانوری که پوزه باریکی دارد و روی دو پای خود می ایستد) از ترس غذای خود را رها می کند و توی سوراخ می رود و کلاغ هم با خیال آسوده می رود و آنرا بر می دارد۰کلاغ دیگری به نام Drongo که حقه باز تر است ۳۲ بانگ دارد که همه را از پرندگان دیگر یاد گرفته و در دانش اینرا Plagiat (دست برد به حاصل اندیشه دیگران) می گویند۰ این کلاغ وقتی می داند که جانوران به حقه او پی برده اند و فرار نمی کنند صدای دیگری در می آورد۰ و درست این ترفند یا حقه ها را سران رژیم و سازمان اطلاعات آن بکار می برند۰ سید ها که در طول تاریخ به کشور ما جنایت کرده اند و امروز سرزمین ما «ایران آریایی» کمپلت دست آنها افتاده که دارند اموال مردم را غارت می کنند و کشتار و جنایت می کنند , همواره حقه باز بوده اند و چنان بوده که از میان آنها در قرن نوزدهم میلادی قرن شکو فا شدن صنعت و تکنولوژی حتی ادعای پیامبری نموده اند و مذهبی از درون شیعه بوجود آورده و نام آنرا مذهب ایرانی گذاشته اند که من نام آنها را نمی برم چون در خیک شیره خواهم افتاد۰ جانور شناسان می گویند که این دروغ و حقه بازی یا ترفند ها ارثی است که از طبیعت به جانداران می رسد.

  [۱] در دبستان به ما یاد داده بودند تازی به اعراب می گفتند چون همیشه در تاخت و تاز بودند. این قبیله به دیگری یورش می برد و جنگ و کشتار و خونریزی و غیره ولی دکتر ناصر انقطاع تازی را به اینگونه تعریف کرده: در سرزمین عربستان یک تیره بزرگی زندگی می کرد به نام تیره «طی» که معروفترین آنها حاتم طایی بود۰ حاتمی که اهل تیره طی بوده۰ ایرانیان چون به سختی می توانستند دوتا ی را پشت سر هم تلفظ کنند به جای طایی تازی را بکار بردند.

 5. در اینکه این رژیم آخوندی و مامورین امنیتیش با بستن افترا و دروغ به افراد و ارائه گزارش بر اساس سناریو های ساختگی، همیشه سعی در گل آلود کردن آب و ماهیگیری دارند، هیچ شکی نیست، شاهد این حرف شما که در متن بالا گفتید خود من هستم، که تهمت تجزیه طلبی رو بهم نسبت دادن تا جایی که یکبار (اواسط دهه ۸۰) با پدرم برای انجام کارهای بازنشستگی از بانک ملی رفته بودم اهواز، حین راه رفتن در یک پیاده رو یک لباس شخصی که در مسیر ما ایستاده بود مثل یک دیوانه رو به من کرد و از من پرسید “بمب بعدی کجا منفجر میشه؟” (: در اینکه میخواستند تا با سناریو ایجاد ارتباط بین من و اون مزدور اهوازی، برای من پرونده سازی کنن شک نکردم، (در واقع دقیقا” همین بود) وسط خیابون زدم زیر خنده، و بلافاصله فهمیدم بر علیه من گزارش دروغ تجزیه طلبی دادن (چونکه اولا” من از خودم و اینکه تمایلات تجزیه طلبی ندارم مطمئن بودم چه برسه به ارتباط با یک اهوازی مزدور و انفجار بمب و الی آخر، ثانیا” از بچگی، خد.ای موسی به من رحم کرده بود و از بچگی زبان فارسی رو با وجود چهره عرب وار، خوب صحبت میکردم، و این موضوع همیشه و حتی خیلی قبلتر از این ماجرای اختلاف من با سپاه و وزارت، از دوران نوجوانی باعث تعجب و حیرت اطرافیانم و مخصوصا” اطلاعاتی های اطرافم میشد، و با وجود تمایل به کشورهای عربی مثل کویت و امارات و عربستان بخاطر پیشرفته بودنشون که در تلویزیون میدیدم، برعکس اصلا” تمایلی به اعراب اطلاعاتی و عقب مونده خوزستان نداشتم، و حتی این تمایلم به کشورهای عربی باعث و بانی اختلافم با سپاه و وزارت شد ! )
  یک مثال دیگه اینکه، گفتند تو یهودی هستی و با ظرافت اطلاعاتی و بنام رفاقت میپرسیدند که چطور یهودی ها نماز میخوانند، (منظور نحوه نماز خواندن آنهاست) من هم ضعف نشون ندادم و جوابی به اونها دادم که تا به امروز سپاه و وزارت و حوزه علمیه رو وادار کردم تا هر جا که میرم مامورین لباس شخصی رو برای آزار و اذیت من بفرستن بلکه بتونن اون جوابی که شنیدند رو تلافی کنند، بهشون گفتم >>> یهودی بودن و طرفداری از یهودی و صهیونیست افتخار هستش نه نقطه ضعف، هر چند صهیونیست یا یهودی نبودم اما برای اینکه قدم کوچیکی برداشته باشم در مقابل کسانی که من رو مزدور اطلاعات میخوان ونه بیشتر، خودم رو یهودی و مخصوصا” صهیونیست اعلام میکنم، چونکه اونها حداقل چند هزار سال تاریخ و تجربه دارن که بهش افتخار کنن، اما شماها به زحمت به چند سال میرسید، و تقویم رو گذاشتید جلوتون و روزها رو دونه به دونه میشمرید تا شاید عمر این رژیم از نیم قرن بگذره > ! <<
  جناب منشه امیر، اصلا" نمیدونم این سایت متعلق به شماست یا به سپاه و وزارت اطلاعات، ولی با فرض اینکه این سایت واقعی و این حرفها به شما میرسه، چند سوال بچگانه دارم، که مغز بزرگترها رو به ترس و دلهره میندازه،
  مدام ادعا میکنید که باید با این اختاپوس رژیم آخوندی و کارهاش در خارج از ایران مقابله کرد، به این سوال جواب بدید؛
  تجار ایرانی که با پول نفت و برای سپاه و وزارت اطلاعات و حوزه علمیه کار تجاری انجام میدن و منبع درآمد نظام تلقی میشن، چرا حساب های بانکی شون در کشور های دیگه مثلا" امارات متحده عربی و کشور های همسایه ایران، یا در اروپا و امریکا بلوکه نمیشه ؟! تا سپاه آسیب ببینه،
  فرض بگیریم در ایران چنین نفوذی ندارید، و نمیتونید کاری کنید، آیا در امارات و اروپا و امریکا هم نفوذ ندارید؟!
  بس کنید این نمایش رو،
  دی ماه ۹۶ مثل ریختن آب در لانه و آرامگه مورچه ها بود، و نظام هنوز هم به دنبال پیدا کردن شبکه ای هستش که اینکار رو انجام دادن،
  ببخشید من رو بابت این جسارت؛ اما یک سوال؛
  چرا کارهای کشورهای دیگه بیشتر از اونکه شبیه مقابله با ایران باشه، شبیه کمک به ایران برای پیدا کردن این شبکه ی " دی ۹۶" هستش ؟!

 6. اقای امیر با سلام و درود بر شما وهمه خواهران و برادران یهودی اگر توجه کرده باشید رسانه های فارسی زبان در خارج از ایران در کنترل ماموران جمهوری اسلامی است وافکار ضد یهودی و فاشیستی انها بر شما پوشیده نیست

Comments are closed.