ایرانیان برون مرزی نیز مردم داخل ایران را فرا می خوانند که انتخابات مجلس را تحریم کنند

۱۶۴ تلاشگر سیاسی و مدنی ایرانی در برون مرز، با انتشار بیانیه‌ای با عنوان” اسفند بدون رای” خواستار  تحریم انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان از سوی شهروندان ایرانی شده اند .

در ادامه این بیانیه امده است که ساختار انتخابات جمهوری اسلامی بیش از گذشته با موازین انتخابات آزاد و منصفانه تعارض پیدا کرده است و انتخابات اسفند در حالی برگزار می‌شود که تکلیف ۷۰ درصد حوزه‌های نمایندگی پیشاپیش با مهندسی نهاد ولایت فقیه، شورای نگهبان منصوب و نیروهای نظامی-امنیتی تعیین شده است.

امضاکنندگان این بیانیه در ادامه  به کشتار معترضان آبان ماه و سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین با شلیک نیروهای سپاه پاسداران اشاره کرده و گفته‌اند که شرکت در این انتخابات هم «”پایمال نمودن خون” آنهاست و هم “آب به آسیاب استبداد دینی برای جبران مشروعیت از دست رفته‌اش می‌ریزد”.

در این بیانیه نوشته شده :  «تشکیل مجلسی که در ادامه‌ مبارزات مردم ایران از نهضت مشروطه تاکنون، عصاره‌ راستین فضائل ملت باشد و دست غارت‌گران اموال عمومی و انحصارطلبان سیاسی را از خانه‌ی ملت کوتاه نماید، نیازمند امتناع از شرکت در چنین شبه انتخاباتی است.»