ایرانیان در شبکه های اجتماعی می پرسند که چرا رژیم از ایغورهای چین ابراز حمایت نمی کند؟

یک بانوی مسلمان اویغوری (که در ترکستان شرقی و در شمال‌غربی چین ریشه دارد) واقعیات تکان دهنده ای را از وضع مشقت بار زنان مسلمان در چین تصویر کرده و می نویسد که رژیم کمونیستی در آن کشور می خواهد اسلام را ریشه کن سازد.

این بانو در نامه سرگشاده ای که در شبکه های اجتماعی انتشار داده، از جمله می نویسد: «اجازه نداریم پوشش خود را خودمان انتخاب کنیم و ما را وادار به ازدواج با مرد غیر مسلمان می کنند و از  بسیاری از حقوق شهروندی محروم ایم. علی خامنه ای به گفته سپاه پاسداران ولی امرمسلمین گفته بود که مسلمانان فلسطین مهمترین مسئله جهان اسلام است .

مسلمانان چین در بدترین شرایط به سر می برند و مورد سرکوب و تبعیض قرار می گیرند ولی رژیم اسلامی ایران به دلیل وابستگی فزاینده به دولت چین تاکنون کوچکترین اقدامی برای مسلمانان این کشور انجام نداده است.

با انتشار این خبر بسیاری از کاربران در فضای اجتماعی نوشته اند؟  چرا جمهوری اسلامی از حقوق مسلمانان چین دفاع‌ نمی‌کند ؟ چرا امامان جمعه در نمازجمعه‌ها برای مسلمانان چین گریه نمی‌کنند؟ چرا حوزه‌های علمیه تحصن نمی‌کنند تا احمد خاتمی در آن تحصن سخنرانی کند؟ چرا دانشجویان بسیجی  در برابر سفارت چین تجمع نمی‌کنند؟ چرا رهبر مسلمانان چین به ایران دعوت نمی‌شود؟!

پاسخ بسیار ساده است: چون چین شریک تجاری جمهوری اسلامی است و شعار دفاع از مسلمانان، یک شعار گزینشی و دروغ است.چون  رژیم ایران حامی تروریست های حماس و حشد الشعبی و حوثی هاست گروه هایی که برای حفظ حیات اش در منطقه فرمانبر او هستند .