ایرانیان در وطن و برون مرز، آئین شاد چهارشنبه سوری را برگزار می کنند. در ایران، سران حکومت این بار جرات ندارند جلوی مردم را بگیرند

ایرانیان امشب آئین باستانی چهارشنبه سوری را جشن می گیرند و از روی آتش می پرند. حکومت بیم دارد که اجرای این مراسم، به یک اعتراض همگانی علیه رژیم مبدل گردد. حکومت، در هفته های اخیر همه تلاش خود را به عمل آورد که مردم را از شرکت در آئین چهارشنبه سوری باز دارد. ولی از سراسر ایران گزارش می رسد که بسیاری از مردم تصمیم دارند آئین امشب را با شادامانی و شکوه برگزار کنند.

علی رغم هشدارهای سران حکومت اسلامی امشب ملت ایران به خیابانها می روند و با برپایی آتش چهارشنبه سوری و رقص و پایکوبی این جشن باستانی را گرامی میدارند.

در مقابل رژیم اسلامی حاکم  بر ایران مانند همیشه امسال نیز  به تهدید و ارعاب مردم پرداختند و هشدار می دهند که با هرگونه اعمال به گفته آنها خلاف شرع برخورد قاطع خواهند کرد

گزارش ها حاکی از آن است که یگانهای ویژه نیروی انتظامی در خیابانها و میادین اصلی پایتخت و دیگر شهرهای ایران مستقر شده اند که مانع از برپایی این آیین کهن توسط مردم شوند.

اعمال خلاف شرع از دید حکومت اسلامی رقص و پایکوبی و گرامی داشتن مراسم چهارشنبه سوری توسط جوانان ایران است که بدون توجه به تهدیدهای سران حکومت در طول چهل سال گذشته هر سال آتش چهارشنبه سوری را همراه با رقص و پایکوبی در خیابانها برمی افروزند.

جشن چهارشنیه سوری یکی از جشن های باستانی در ایران است که پس از حمله اعراب به ایران هنوز در میان ایرانیان برجا مانده و هر ساله در شهرهای مختلف ایران مردم به خیابانها می أیند و با برپایی آتش و رقص و پایکوبی این جشن باستانی را گرامی می دارند.

فرماندهان نظامی هشدار می دهند که افراد بازداشت شده را تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت نگاه میدارند اما جوانان بدون توجه به این تهدیدها هر سال آتش  چهارشنبه سوری را برپا میکنند.

دشمنی ملایان  حاکم بر ایران با آیین و سنتهای کهن ایرانزمین امر تازه ای نیست و از خمینی بنیانگذار حکومت اسلامی گرفته که با منحوس نامیدن نشان شیروخورشید بر روی پرچم ملی ایران دستور داد تا آن را با نشان عربی تغییر دهند تا مرتضی مطهری  که آشکارا به ملت ایران توهین کرده و پریدن ایرانیان از روی آتش را یک رفتار حیوانی خوانده ادامه داشته است.

دشمنی سران حکومت با آیین کهن ایران زمین  تا جایی است که در سخنان خود از بر زبان آوردن اصطلاح چهارشنبه سوری دوری می کنند و به جای آن می گویند چهارشنبه آخر سال و در مورد جشن ۱۳به در نیز آن را روز طبیعت نامگذاری کرده اند.

مراسم چهارشنبه سوری هرسال به صحنه زد و خورد بین نیروهای نظامی و مردم تبدیل میشود.

ملت ایران در حالی که این روزها در شرایط وخیم اقتصادی قرار دارند که نتیجه ۴۰ سال حکومت ناکارآمد ملایان بر ایران است امشب به خیابانها می روند و با برپایی آتش چهارشنبه سوری  و رقص و پایکوبی این پیام را میدهند که گرچه چهل سال است زیر ستم حکومت اسلامی هستند اما در دلهایشان آتش امید و پیروزی روشن است و اطمینان دارند که نور بر تاریکی پیروز خواهد شد.

2 دیدگاه‌

  1. با دورود و خسته نباشید. میخواستم عیدِ نوروز، چھار شنبه سوری و جشن پوریم را که امسال ھمزمان شده اند را فرخندہ و شادباش بگویم. میدانم که بسیار تکراری است ولی خوب است که در این روزھا یک برنامه دربارۂ تاریخ بین اِسرائیل و فلسطین و تجزیه خواھےِ اعرابِ فلسطینی بذارید. سپاسِ فراوان به ھر کسی که با تروریسم میجنگد.
    سربلند و آزاد اِسرائیل و ملّت ایران

Comments are closed.