ایران: احتمال دارد کشورهای عضو برجام منهای آمریکا همایشی پیش از مجمع عمومی سازمان ملل برگزار کنند

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران خبر داد که  کشورهای عضو ۱+۴ پیشتر پیشنهاد داده بودند تا قبل از مجمع عمومی سازمان ملل متحد نشستی بین وزرای خارجه عضو برجام برگزار شود.

عباس موسوی افزود :  فرصت مجمع عمومی سازمان ملل متحد فرصتی مهم و بزرگی را برای همه کشورها فراهم می کند. حاشیه این مجمع نیز فرصت های از دست رفته برای دیدارهایی که لازم بود انجام شود را احیا می کند و در این بین کشورهای دوست می توانند از آن بهره مند شوند.

موسوی همچنین در خصوص سفر رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران به نیویورک گفت: یکی از وظایف مهم وزارت خارجه که هرساله پیگیری می شود تمهیدات سفر مقام های حکومت  ایران به نیویورک به عنوان بخشی از دیپلماسی چندجانبه است. در این راستا تیم وزارت خارجه به سرپرستی آقای ظریف که متشکل از معاونین سیاسی و بین المللی و رسانه ای هستند به نیویورک سفر می کنند. در طرف دیگر تیم نیز  رئیس جمهوری حضور دارد که شامل هیئت بلندپایه ای از مشاورین و معاونین است.

پاسدار حسین شریعتمداری مدیر مسوول روزنامه کیهان تهران در واکنش به دیدار روحانی با پرزیدنت ترامپ در سازمان ملل گفته است : «آقای روحانی! کشور با کار و تلاش آباد می‌شود نه دیدار با این و آن،  به سازمان ملل می روید چه کار کنید ؟اینهمه رفتید چه اتفاقی افتاد ؟؟!

رییس جمهوری حکومت ایران به همراه هیات اش با اجازه علی خامنه ای به نیویورک می رود.دولت روحانی همانند سایر دولت های پیشین در حکومت ایران بدون اذن و دستورات خامنه ای قادر به تصمیم گیری و اجرای قوانین حکومت ایران نیستند .