ایران باز هم  رکورد دار فوتی های کورونا شد

وزارت بهداشت خبر داد:  در شبانه روز گذشته تاکنون  (دوشنبه )  ۲۷۲ تن جان باختند و ۴۲۰۶  تن دیگر مبتلا شدند.

سیما لاری گفت : «  در۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۲۷۲ تن از مبتلایان جان دادند، که  ۲۱ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۸ هزارو۸۱۶ تن رسیده است».

خانم لاری افزود: « از ظهر روز گذشته تا امروز، ۴۲۰۶ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۳۸۴ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به  ۵۰۴ هزار و ۲۸۱ تن رسیده است».

او گفت:  ۴۵۳۳ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و حالشان وخیم است .

او اعلام کرد که همچنان ۳۰ استان کشور در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارد.

در ادامه این خبر به نقل از شبکه خبری ایران اینترنشنال آمده است که بر اساس اطلاعاتی که از بهشت زهرا به دست این رسانه رسیده است ، شمار جان باختگانی که در دو روز اخیر با گواهی فوت کرونا به بهشت زهرای تهران رسید نسبت به روزهای قبل حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

در ادامه این گزارش نوشته شده که بر اساس آمار روزانه سازمان بهشت‌ زهرا در دو روز شنبه و یکشنبه به ترتیب ۱۳۳ و ۱۴۶ پیکر که علت مرگ آن‌ها در گواهی فوت‌شان کرونا ذکر شده بود تحویل سازمان بهشت‌ زهرا شد.

این در حالی است که هر روز وزارت بهداشت آمار جان باختگان را در کشور  ۱۲۵ یا ۱۷ نفر اعلام می کند حال با این تضاد آشکار چگونه می توان این آمار را باور کرد

گفته شده است که بیمارستان ها بسیاری از بیماران کورونایی را تا زمانی که  پول آمپول های درمانی کورونا را پرداخت نکنند در ان بیمارستان زندانی می شوند. گفته شده است که بهای هر آمپول برای درمان کورونا  در بازار سیاه ۱ میلیون ۲۰۰ هزار تومان است و شمار زیادی از خانواده ها قادر به پرداخت آن نمی باشند.

این در حالی که گروهی از  تندروهای حکومت بارها  به صورت نمایشی کارتن هایی را بر روی کامیون ها در سطح شهر می گردانند و ادعا می کنند که حاضرند به مردم آمریکا که در مضیقه هستند کمک کنند .

در ادامه این گزارش آمده است که از مجموع ۴۹۳ جسدی که در این چهار روز به بهشت زهرا تحویل شد ۳۴۴ پیکر در قطعه مخصوص فوتی‌های کرونای این گورستان به خاک سپرده شد و پیکر ۱۴۸ جان‌باخته دیگر برای خاک‌سپاری در شهرهای دیگر به خانواده‌های آنان تحویل شد.

علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران، نیز  با اشاره به شروع پیک سوم کورونا گفت: «به نظر می رسد این پیک خیلی هولناک‌تر، عظیم‌تر و با دامنه عمیق‌تر از پیک‌های قبلی باشد.»