ایران به آلمان: اروپا باید زیان خروج ایالات متحده از برجام را جبران کند

ایران به آلمان: اروپا باید زیان خروج ایالات متحده از برجام را جبران کند

یک مقام ارشد حکومت اسلامی در دیدار با یک مقام آلمانی، یک بار دیگر از اروپائیان خواست تحریم های اقتصادی ایالات متحده علیه رژیم ایران را جبران کنند.

فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در دیدار با ماتیاس هون، رئیس کمیته خلع سلاح، کنترل تسلیحات و عدم اشاعه مجلس آلمان گفت:  «ایران خواهان اقدام عملی طرف‌های اروپایی برای حفظ توافق برجام است».

فلاحت پیشه افزود: باید منافع مردم را در اولویت قرار داد و خوشبختانه در این زمینه دو کشور زمینه های مختلف سیاسی اقتصادی و فرهنگی در راستای منافع مردم دو کشور خوب عمل کرده اند .

وی گفت:  کشور های اروپایی باید ضرب الاجل ایران را جدی بگیرند تا هرچه زودتر شاهد اقدامات ثمربخش درخصوص اجرای تعهدات برجامی اروپا باشیم

فلاحت پیشه افزود: آلمان از نقش و جایگاه برجسته ای در اتحادیه اروپا برخوردار است و انتظار می رود که در ادامه رایزنی و گفتگو  طرفهای اروپایی برای خروج از انفعال موجود تلاش کند.

ماتیاس هون، در این دیدار گفت: توافق برجام بعنوان مهمترین مکانیزم عدم اشاعه هستهای در جهان از اهمیت فراوانی برخوردار است و حفظ آن برعهده تمامی طرفها است امیدواریم تلاشهای اروپا برای حفظ برجام، به نتیجه برسد.