ایران به اقدام کانادا در فروش دارایی ها و پرداخت پول به قربانیان ترور اعتراض کرد

گلوبال نیوزدر گزارشی نوشته است که براساس اسناد موجود دو ساختمان در تورنتو و اتاوا که  به ارزش ۲۸ میلیون دلار فروخته شده اند

جمهوری اسلامی  به مصادره و فروش ساختمان‌های دولتی ایران در کانادا؛ اعتراض کرد .دولت کانادا میلیون‌ها دلار از اموال جمهوری اسلامی ایران را  با حکم دادگاه فروخته و پول آن را به خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی حماس و حزب‌الله داده است .

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران ،فروش ساختمان های دولتی  ایران در کانادا توسط دولت کانادا محکوم و هشدار داده است: «در صورت لغو نکردن این تصمیم غیرقانونی و جبران خسارات وارده، ایران منطبق با موازین بین المللی نسبت به استیفای حقوق خود اقدام می کند و در این صورت مسئولیت عواقب آن برعهده این کشور است»

به گزارش رسانه های کانادایی دادگاه عالی اونتاریوکه  هفت روز پیش به مصادره و فروش دو ساختمان متعلق به جمهوری اسلامی ایران رای داده بود. اعلام کرده است که براساس  حکم دادگاه عالی اونتاریو در ماه گذشته بخشی از پول فروش ساختمان‌های متعلق به ایران در اتاوا و تورنتو به خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی اختصاص خواهد یافت.

گلوبال نیوزدر گزارشی نوشته است که براساس اسناد موجود دو ساختمان در تورنتو و اتاوا که  به ارزش ۲۸ میلیون دلار فروخته شده اند به قربانیان حملات دو گروه حماس و حزب الله اختصاص خواهد یافت.

در این گزارش امده که دادگاه اونتاریو۳ سال پیش نیز  حکم داد که ۱۳ میلیون دلار از دارایی‌های غیر دیپلماتیک ایران به عنوان غرامت به خانواده‌های قربانیان آمریکایی گروگان‌گیری‌ها و حملات در آرژانتین، اسرائیل، لبنان و عربستان سعودی بین سال‌های ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ پرداخت شود.