ایران به علت کورونا، به پزشکان و پرستاران بیشتر نیاز دارد، ولی بیمارستان های خصوصی آن ها را اخراج می کنند

در حالیکه شماری از پرستاران و پرسنل درمانی در بیمارستان ها ی ایران شبانه روز و بی وقفه بدون داشتن امکانات درمانی مناسب به مردم کمک می کنند، شماری از بیمارستان های خصوصی، تعداد زیادی از پرسنل و پرستاران خود را اخراج کرد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری در نامه‌ای به سعید نمکی، وزیر بهداشت خواستار رسیدگی به وضعیت پرستاران اخراجی و برخورد با “مراکز درمانی متخلف” شد.

محمد میرزابیگی تاکید کرده که این اخراج‌ها در بیمارستان‌هایی صورت می‌گیرد که به خاطر تلاش و کوشش پرستاران و به “مدد تعرفه‌های سنگین و چند برابری خدمات و مراقبت‌های سلامت” میلیاردها تومان سود و درآمد، عاید سهامداران و مسئولان آنها شده است.

وی نوشته که این اقدام حرکتی  عجیب و کاملا غیر منتظره بود.و آنان  “به بهانه‌های واهی” مانند “عوارض ناشی از کرونا” تعدیل یا اخراج شده‌اند.

وی نوشته : «مسئولین اینگونه بیمارستان‌ها و اینگونه مراکز نیز بدانند که لکه ننگ ناشی از این اقدام قدرناشناسانه و ناجوانمردانه آنها در تاریخ این کشور خواهد ماند. همانگونه که خاطره درخشان رشادت‌‌ها وایثارگری‌های پرستاران فداکار ما در این روزهای نفس گیر، نیز در این تاریخ پر فراز و نشیب وطن و میهن عزیزمان خواهد ماند».

یک دیدگاه

Comments are closed.