ایران: جسد قاضی منصوری از رومانی به ایران رسید. برادرش می گوید که جسد را ندیده است

ساعتی پس از آن که در تهران اعلام شد که دولت رومانی جسد آخوند فراری غلامرضا منصوری را با یک گزارش ۲۹ صفحه ای به ایران تحویل داده، برادر او اعلام کرد که از این جریان آگاهی ندارد و جسد را ندیده است. او حتی ادعا کرد که ممکن است این جسد متعلق به برادر او نباشد و پنهانکاری ها در این زمینه همچنان ادامه دارد.

گزارش بازگردانده شدن جسد، در سامانه خبری “نور نیوز” انتشار یافت که وابسته به سپاه پاسداران است.

ساعتی پس از آنکه نور نیوز اعلام کرد که جسد “غلامرضا منصوری ” قاضی متهم در پرونده مفاسد اقتصادی به ایران  منتقل شد، اکنون  برادرش می گوید : هنوز چیزی به ما اعلام نکرده اند. و او اطلاعی ندارد و نمی داند که بردار او مرده است یا هنوز زنده می باشد؟؟! به نظر می رسد واملی وجود دارند  که می خواهند در این زمنیه پنهان کاری کنند .

برادر غلامرضا منصوری در سخنانی که از قول او در سامانه خبری “فارس” وابسته به سپاه پاسداران انتشار یافت، در این زمینه گفت:  پلیس بین‌الملل ایران چند روز پیش تماسی با ما داشتند و قرار شد جلسه‌ای داشته باشیم تا همراه گروهی که از طرف پلیس اینترپل، کشورمان   برای بررسی موضوع به رومانی می‌رود، ما نیز برویم اما تاکنون هیچ خبری نداریم.

در این خبر، نام کوچک برادر منصوری ذکر نشده است.

شرکت دادن برادر به هدف شناسایی جسد، یک امر ضروری است تا از هویت فرد مقتول ابراز اطمینان شود.

سایت  نور نیوز، ، امروز (چهارشنبه) نوشت:  جسد غلامرضا منصوری قاضی پیشین دستگاه قضایی،  شب گذشته از رومانی به ایران منتقل شد.

در این گزارش امده است که  پلیس رومانی،  همراه جسد منصوری ۲۹ صفحه گزارش شرح ماجرا را ارسال کرده اما همچنان از تحویل تصاویر مربوط به دوربین‌های مداربسته هتل محل اقامت مقتول امتناع می‌کند که همین امر موجب تقویت شبهات طرح شده پیرامون این پرونده شده است.

برادرقاضی منصوری با بیان اینکه زنده بودن یا مرده بودن غلامرضا منصوری برای ما مبهم است، گفت: تاکنون نه تصویر، نه مدرک و نه “دی‌ان‌ای” در مورد مرگ برادرم به ما ارائه نکرده اند.

غلامرضا منصوری یکی از متهمین پرونده فساد موسوم به پرونده اکبر طبری،  و “مسئول بازداشت جمعی و خودسرانه و شکنجه روزنامه‌نگاران در سال ۱۳۹۱ بود ، وی زمانی که برای معالجه در رومانی به سر می‌برد، در حادثه‌ای کاملا مشکوک کشته شد.

غلامرضا منصوری در زمانی که به رومانی گریخته بود، در حادثه‌ای کاملا مشکوک کشته شد.پلیس اینترپل رژیم  ایران بلافاصله از اینترپل رومانی درخواست بررسی و پیگیری ماجرا را کرده بود.

برادر غلامرضا منصوری پیشتر نیز عنوان کرده بود که در  آخرین تماس ما با برادرم ظهر روز حادثه بود و نگران امنیت خود بود و سفارت نیز او را پذیرش نکرد.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه پیشتر گفته بود: ما در ارتباط با این حادثه مجدانه هم از طریق دوستان در وزارت امور خارجه پیگیر هستیم و هم از ناحیه پلیس بین الملل و اینترپل و هم مکاتبه‌ای که دادستان کل کشور با دادستان کل کشور رومانی انجام داده، پیگیر هستیم. ما مطالبه داریم که این حادثه، ابعاد و زوایای آن برای ما روشن شود که چگونه این حادثه برای یکی از شهروندان ما در کشور رومانی اتفاق افتاده است.