ایران را ویران ساختند، و حالا ادعای تسلط بر دنیای اسلام و سراسر جهان را دارند! تفسیر سیاسی هفته، نوشتۀ منشه امیر

دانلود فایل صوتی تفسیر

در مرداب عمیقی دست و پا می زنند که نمی دانند چگونه از آن بیرون آیند.

ولی یک لحظه از زیاده گویی و یاوه سرایی دست بر نمی دارند.

خود را برتر و بالاتر و قوی تر از دیگران معرفی می کنند و ادعا دارند که دشمن را در کوتاه ترین مدت به زانو در خواهند آورد.

رجز خوانی در میدان جنگ، امری بسیار رایج است.

حتی در دوران باستان نیز هنگامی که دو رقیب در برابر هم قرار می گرفتند، هر یک می کوشید با رجز و خودستایی و قدرت نمایی، رقیب را بترساند و روحیه او را تضعیف کند و پیروزی خود را آسان سازد.

به همین شیوه است که تقریبا هر ماه جنگ افزار جدیدی را رونمایی می کنند و درباره قدرت تخریبی آن داد سخن می دهند و ادعا می کنند که در فن آوری و طراحی و ساخت جنگ افزارهای دانش بنیان، حتی از روسیه و چین و آمریکا پیشی گرفته اند.

البته خودشان اعتراف می کنند که بخش اعظم ساخت این جنگ افزارها، کپی برداری از دیگران است.

اسمش را “مهندسی معکوس” گذاشته اند.

یعنی، جنگ افزار ساخت یک کشور بیگانه را می گیرند، قطعات آن را پیاده می کنند و سپس به شبیه سازی می پردازند.

ولی آن چه را که نمی شود کپی برداری کرد، همانا محاسبات کامپیوتری و معادلات تکنولوژی است که دیده نمی شود و به دانش زیرساختی نیاز دارد.

یادتان هست که وقتی روسیه از فروش اس سیصد به ایران خودداری ورزید، آن ها ادعا کردند که در ظرف یک سال توانسته اند عین آن را بسازند و چند لوله خالی را در رژه نظامی، سوار بر یک کامیون به نمایش گذاشتند؟

این روزها می گویند که یک سامانه ضد هوایی خیلی بهتر و پیشرفته تر از اس سیصد روسی ساخته اند که همگان را به شگفت وا می دارد.

در استعداد و هوشمندی ایرانیان تردیدی نداریم. ولی چه کسی می تواند این حرف های آن ها را بدون آزمون واقعی، باور کند؟

اعلام کردند که یک هواپیمای جنگی ساخته اند که در دنیا نظیر ندارد. اسمش را هم کوثر گذاشتند.

چگونه ممکن است حکومتی که حتی پوشک هم نمی تواند تولید کند، در ساخت جنگنده ها، دست آمریکا و روسیه و چین را از پشت می بندد؟

حتی اسرائیل و ترکیه نیز جنگنده ها را خودشان تولید نمی کنند، از آمریکا می خرند.

حالا چین و روسیه به جان حکومت ایران افتاده اند که هواپیماهای نظامی ساخت خود را به آن کشور بفروشند.

دیدیم که هواپیماهای ساخت روسیه، در ایران چه مصیبتی آفرید.

ولی این زیاده گویی و زیاده خواهی، به صحنه نظامی محدود نمی شود. بلکه در همه زمینه ها دروغ می گویند و بزرگ نمایی می کنند و بر این باورند که رقیب، ساده اندیش و زودباور است.

ولی این ویژگی رهبران حکومت اسلامی ایران، به امور نظامی محدود نمی شود، بلکه زیاده گویی های آنان، بسیار فراتر از توان رژیم در ساخت جنگ افزار و قدرت آن در شکست دادن آمریکا و اسرائیل و کشورهای دیگر است.

سخنان فردی را به نام حسین یکتا بشنوید که گرچه معمم نیست، ولی ادعای دانش دینی دارد و  خود را دارای بینش سیاسی می داند و یک شخصیت سرشناس رژیم است.

حسین یکتا فرمانده قرارگاه امام رضا می باشد و چگونه ممکن است گفته ها و ارزیابی های او را نادیده گرفت؟

این حسن یکتا، در سخنانی می گوید که همه پیش بینی های خمینی، و جانشین او خامنه ای، در مورد اقتدار حکومت اسلامی ایران و تسلط اسلام بر جهان، در حال تحقق یافتن است.

حسین یکتا مثال می آورد و ادعا می کند که خمینی گفته بود صدام باید برود و صدام رفت.

این آقای حسین یکتا یادش رفته که به دستور خمینی نبود که صدام رفت، در حدی که خمینی جام زهر را سرکشید و اعتراف کرد که در جنگ با صدام بازنده شده است و آتش بس را پذیرفت.

آن که صدام را برانداخت، ارتش قدرتمند آمریکا بود.

شما نتوانستید، شما عرضه آن را نداشتید.

این کار را آمریکای به گفته شما “جهانخوار” کرد – همان آمریکایی که اکنون شما می گوئید که با یک فوت آن را نابود می کنید.

شاید این آقای حسین یکتا فرد مهمی نباشد. سمت او فرماندهی یک قرارگاه است به نام امام رضا. باور کنید که نمی دانیم این قرارگاه از چه صیغه ای و در آن جا چکار می کنند!

ولی حرف های حسین یکتا، نشخوار کردن همان سخنانی است که هر هفته و هر روز بر زبان سران رژیم جاری می شود.

او می گوید: «امروز ما وحدت جهان اسلام را آن گونه که حضرت امام پیش بینی کرده بودند، می بینیم!»

از کدام وحدت اسلام سخن می گوید؟

خمینی بزرگترین خیانت را به وحدت جهان اسلام کرد.

شکاف دینی نه چندان عمیقی را که بین شیعه و سنی تا پیش از به روی کارآمدن آن ها وجود داشت، به خصومتی آشتی ناپذیر مبدل ساخته اند – در حدی که عربستان سعودی، همان کلیدداران حرمین شریفین، از دست تهدیدات و تعرضات رژیم شیعه ایران، به کشور یهودی اسرائیل روی آورده اند – همان سعودی هایی که تا دیروز می گفتند یهودی نجس است و نمی تواند بر خاک عربستان که جایگاه مقدسات اسلام است پای گذارد.

شما از بس بر اهل تسنن فخر فروختید و اعلام کردید که می خواهید آئین حضرت علی را بر جهان اسلام مسلط سازید و انتقام خون امام حسین و شهیدان کربلا را بگیرید، آنقدر علمای دینی شما بر اهل تسنن تاختند، آن قدر اهل تسنن در ایران را زیر فشار گذاشتید، که موجب ایجاد یک موج متقابل شد و داعش و القاعده به وجود آمد که هدفشان تسلط اسلام اهل تسنن بر مسلمان و غیرمسلمانان، از طریق ترور و آدمکشی ود.

غیرآخوند حسین یکتا، و آخوندهای حکومتی، همگان می گویند «امروز باید برای تحقق تمدن نوین اسلامی آماده شویم».

از کدام تمدن نوین اسلامی سخن می گوید این سپاهی حسین یکتا؟

این که کشور اسلامی ایران را به مرحله ای رسانده اند که همگان و حتی باورمندان را از دین دور ساخته اند؟

زنی را به جرم خودداری از لچک به سری، به ۲۴ سال زندان محکوم می کنند و زنان دیگر را در زندان مورد تجاوز جنسی قرار می دهند و به هر مخالفی برچسب جاسوسی می زنند؟

از کدام تمدن سخن می گویند؟ این که همه ارزش های انسانی را زیر پا گذاشته اند؟

این که به جان ثروت ملت ایران افتاده اند و هرچه را که قدرتشان برسد، از بیت المال غارت می کنند و از صندوق ملی به چپاول می برند؟

این که یک آخوند روضه خوان که در گذشته در کوخ می زیست، اکنون کاخ نشین شده است؟

این که اموال مردم را تصاحب کردند و در خانه های غصبی به نماز خم شدند؟

از این که آمار بی سوادی روز به روز در ایران بالاتر می رود؟

این که صنایع کشور را نابود کردند و امروز حتی بیل و سنگ قبر را از چین وارد می کنند؟

این که شعار نه شرقی نه غربی سر داده بودند، ولی اکنون نوکر شرق شده اند که مانند گاو شیرده آن ها را می دوشند (در واقع پول ملت ایران را می دوشند) و رژیم جرات نمی کند زبان به اعتراض بگشاید؟

به دور و برشان نگاه کنند و ببینند که هیچ کار مثبتی نکرده اند که قابل تمجید باشد.

مصطفی کواکبیان، خطاب به همکاران خود در مجلس و در دولت و در حکومت می گوید “از ادامه غارت بیت المال خجالت بکشید و از آن دست بردارید”.

این را یک عضو رژیم می گوید و نه آنانی که حکومت “دشمن” می نامند.

کواکبیان، در صحنه سیاسی رژیم خودی تر از خودی است.

حالا می خواهند همه این باصطلاح دستاوردهای مشعشع خود را بر دنیای اسلام و سراسر جهان مسلط سازند.

در این یاوه سرائی، گستاخ هستند و خجالت هم نمی کشند.

گفتیم، اگر در میدان نبرد در دوران باستان بود که دو رقیب در برابر یکدیگر رجز می خواندند، مانعی نداشت.

ولی اینان، با این ادعاهای یاوه سرایانه، با سرنوشت یک ملت بازی می کنند.

بر یک کشور بزرگ، ثروتمند و با فرهنگ مسلط شده اند و ایران را به سوی جنگ و ستیز با دنیا می کشانند.

خون مردم ایران ریخته خواهد شد.

خاک ایران است که آسیب خواهد دید.

مال ملت است که به هدر خواهد رفت.

آن ها باکشان نیست.

آقازاده ها را به آمریکا و کانادا می فرستند تا ناز و نعمت را تجربه کنند، چه اهمیتی دارد که مردم ایران غارخواب و گور خواب شده اند.

به من بگوئید، یک دندان پوسیده، تا چه هنگام می تواند دوام آورد؟ بالاخره خواهد افتاد.

به سرنوشت نظامی عمرالبشیر در سودان بنگرید و از آینده خود نگران باشید.

عمر البشیر، یک نظامی کودتاچی، سالیان دراز در کشور مسلمان و افریقایی سودان بر سر قدرت بود.

با حکومت ایران برای ترویج تروریسم در جهان همکاری کرد و میلیاردها دلار از ایران پول گرفت.

ملت خود را سرکوب کرد و خودش و دستیارانش هر چه می توانستند، دزدیدند و خوردند و بردند.

ولی امروز عمر البشیر را در قفس کرده اند و او را به دادگاه می آورند و محاکمه او جریان دارد و شاید هم فردا، شاهد جان کندن او بر چوب دار باشیم.

ستمکاری، عاقبت خوشی ندارد.

بدانند، آگاه باشند و دست بردارند!

اورشلیم – شنبه نهم شهریورماه ۱۳۹۸ ، سی و یکم اوت ۲۰۱۹

 

 

7 دیدگاه‌

  1. بإسلام
    قلم صادق آقای منشه امیر بزرگ قابل ستایش می باشد ونقد یا تحلیلی بر آن ندارم ونگاه بنده به رادیو فارسی اسرائیل بعنوان یک تریبون آزاد برای مردم بی تریبون ایران است.من اعتقاد دارم أکثریت مردم ساده و مذهبی ایران از اول انقلاب گول این ملاها را خورده اند و ملاهای بی سواد رجز خوان با تکیه بر مسند حکومت به این مردم ساده رحم نکردند و روز به روز عرصه زندگی بر آنان تنگتر می شود، ومردم امیدی برای رهائی از این ملاها ندارند، دین ستیزی و بی باوری دین در کشور زیاد شده از هر شگردی برای زیاد کردن سلطه خودشان وبقای حاکمیت خود دریغ نمی کنند، یک بام ودوهوا بودن پرزیدنت ترامب و تغییر جهت سیاست اروپا باعث تقویت ملاها میشود، و در آخر جنگ در نقطه دیگر توسط نمایندگانشان شعله آن روشن میشود. به ملت ایران عزیز بخصوص ساده اندیشان می گویم که هوشیار باشید ودر ایام محرم که از اداب وسنن اهل بیت ع استفاده می کنند وشما را شیستسوى مغزی می دهند، وبرایمان دشمن فرضی چون اسرائیل امریکا وانگلیس می سازند وخودشان کثیف ترین ادامهای روی زمین هستند.بر حذر باشید.
    بهترین سیاستمداری که ایران را خوب می شناسد آقای نتانیاهو و آقای یوسی کوهن هستند.

  2. اقای امیر، مانند بیشتر مواقع با نظریات و ارزیابیهای شما موافق هستم، اما در مصاحبه چند روز پیش شما با اقای کرباسی حرفهایتان باعث تعجب بسیار من شد. شما گفتید که خمینی از هیچ چی به رهبری ایران رسید و گفتید که کشورهایی مانند انگلیس و فرانسه و غیره خواهان موفقیت مردم ایران هستند. ایا شما فراموش کرده اید که زیر پر و بال خمینی دروغگوی خونخوار ضد ایران و ایرانی را همین کشورها گرفتند و وارد ایران کردند؟ خمینیی که ایران را غنیمت جنگی اسلام میدانست!

    این ابردزدان اجنبی بیشتر از چهل سال است که هنوز با رژیم اخوندی خمینی همراهی میکنند در حالی که خوب میدانند که مردم ستم دیده ایران به جای زندگی کردن مردگی میکنند وخواستار برکناری هر چه زودتر این رژیم هستند.

  3. من دو دسته کشور مسلمان میبینم۰ یکی کشورھای عرب مسلمان که ھر روز پیشرفت میکنند و ملّتشان در آرامش و راحتی نسبی ھستند و رژیمشان با ملّت مُدارا میکند مانند عربستان و کشورھای جنوب خلیج فارس۰ دسته دوم کشورھای ناعرب مسلمان که جهان سومی و پس-رفته اند که مردمانش با زور شمشیر مسلمان شده مانند ایران، افغانستان، پاکستان۰ این تفاوت به سادگی روشن میسازد که ریشه مشکلات چیست؟

  4. بله – نه تنها ستمکاری عاقبت خوشی ندارد بلکه ظلم و جور و دغلکاری وفریبکاری و دجال بودن وحقه بازی و دروغگویی و دزدی و … هم عاقبت خوشی نداشته و ندارد ولیکن این آخوندهای پست فطرت که خودشان را نشانه خداوند روی زمین میخوانند ومیدانند و مردم را مجبور میکنند که به آنها بله بگویند ویا پشت سرشان نماز بخوانند همگی وهمگی به این صفات رذیله و نامیمون شناخته شده اند و مردم ایران با کمک آزاد اندیشان و ووسایل ارتباط جمعی گسترده و مجلات و روزنامه ها و شبکه های وسیع اجتماعی صوتی وتصویری آگاهی لازم را بدست آورده اند و دیگر گول این شیادان و شیطان صفتان را نخواهند خورد که نمونه اش درانتخابات پیش رو به شماها ثابت خواهد شد.

Comments are closed.