ایران همچنان رکوردار جان باختگان کورونا است، در یک روز ۳۳۵ تن جان دادند

وزارت بهداشت خبر داد:  در۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ( آدینه ) ،  ۳۳۵ تن جان باختند و   ۶۱۳۴ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : در شبانه روز گذشته تاکنون  «  ۳۳۵ تن از مبتلایان جان دادند، که  ۳۱ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۳۱ هزار و ۹۸۵  تن رسیده است».

خانم لاری افزود: « از ظهر روز گذشته تا امروز،   ۶۱۳۴  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود   ۶۶۳ تن از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به ۵۵۰  هزار و ۷۵۷ تن رسیده است».

او گفت:   ۴۹۳۳  تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و حالشان بسیار وخیم است .

خانم لاری  در ادامه افزود:  همه استان های  ایران در وضعیت قرمز و نارنجی هستند.

در ادامه این خبر زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران، نیز اعلام کرد که تهران  وارد موج چهارم کورونا شده است  گفت: «اجرای تعطیلی کامل تهران حداقل به مدت دو هفته جهت مقابله با کرونا ضروری است».

او هشدار داد: «شدت بحران کرونا به حدی رسیده که باید حتماً تعطیلات کامل دو هفته‌ای در پایتخت اجرا شود. آمار قربانیان کورونا طی چند روز اخیر از ۳۰۰ نفر در کشور عبور کرده و نیمی از جان باختگان مربوط به تهران است».

خانم نژادبهرام گفت: «بر اساس آمار‌هایی که من شنیده‌ام فقط ۴۰ درصد مردم تهران درباره کرونا نگران هستند در حالی که این آمار در فروردین بالای ۸۰ درصد بود که به نوعی می‌توان گفت، کاهش ترس شهروندان از کورونا و بی‌محابا عمل کردن سبب افزایش آمار‌های مبتلا و متوفیان این ویروس شده است و این اتفاق در حالیست که هنوز دارو و واکسن تعریف شده‌ای برای ان وجود ندارد و باید پروتکل‌ها با دقت رعایت شود.»