ایران گاز سوختی کافی ندارد که به عراق بفروشد و به تولید برق در آن کشور آسیب رسانده است

تحویل گاز ایران به این کشور به شدت کاهش یافته و باعث افت تولید برق عراق شده است

در ادامه هرج و مرج مدیریتی در ایران، فروش گاز به عراق کاهش یافته و تولید برق در آن کشور را دچار اختلال کرده است. این کاهش صادرات، عامل دیگری در کاهش درآمد ارز خارجی رژیم است که در وضع مالی و اقتصادی بسیار دشواری فرار دارد.

وزارت نیروی عراق خبرداد: تحویل گاز ایران به این کشور به شدت کاهش یافته و باعث افت تولید برق عراق شده است. حکومت ایران  اعلام کرد : به علت کمبود شدید داخلی کشور به گاز ، صادرات گاز خود را  محدود کرده است .

خبرگزاری بلو برگ در گزارشی نوشته است : عراق قرارداد خرید روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز از ایران دارد، اما جمهوری اسلامی در فصول گرم سال تنها نیمی از این مقدار گاز را تحویل عراق داده و در پاییز امسال حجم صادرات گاز ایران به عراق افت کرده و در زمستان کاهشی چشمگیر نشان می‌دهد.

احمدی موسی سخنگوی وزارت نیرو عراق گفته است قبلا ایران روزانه ۲۵ میلیون متر مکعب گاز به این کشور می‌داد، اما الان به ۴ میلیون متر مکعب سقوط کرده است.

موسی افزود:  در پی افت چشمگیر تحویل گاز ایران به این کشور، تولید برق عراق از بالای ۱۹ هزار مگاوات به زیر ۱۴ هزار مگاوات سقوط کرده است.

شرکت ملی گاز ایران ۲۲ دی‌ماه اعلام کرد مصرف خانگی و تجاری گاز طبیعی با عبور از مرز روزانه ۵۷۳ میلیون مترمکعب، رکورد تازه‌ای ثبت کرد که ادامه این روند سبب محدودیت گازرسانی به بخش‌ صنعتی و نیروگاهی می شود.

سقوط صادرات گاز ایران به خاطر کمبود داخلی در حالی است که دولت در بودجه سال آینده ۴ میلیارد دلار درآمد صادرات گاز در نظر گرفته است که ۱۷ درصد بیشتر از پارسال است.

2 دیدگاه‌

  1. در ایران ملاها و مزدورانشان فقط متخصص شکنجه زندان کردن و اعدام با سوادها هستند غیر از این از انجام هر کاری عاجز هستند

  2. درستش هم همین است اسرائیل نباید خواب باشد و باید نگذارد که رژیم بیشتر چاه نفت و گاز بزند و برمنطقه به لحاظ امنیتی و اقتصادی مسلط باشد

Comments are closed.