ایران یکی از نابرابر ترین کشورهای جهان در زمینه تساوی حقوق زنان و مردان و چگونگی مشارکت آنان در اداره جامعه است

چهار کشور دیگر که ایران را در پایین ترین رده بندی این تحقیق همراهی می‌کنند عبارتند از چاد , سوریه , یمن پاکستان . ایسلند بر اساس این پژوهش پرچمدار این رده بندی و برابر ترین کشور جهان در این زمینه است

به گزارش رادیو بین المللی فرانسه ایران یکی از نابرابر ترین کشورهای جهان در زمینه تساوی حقوق زنان و مردان و چگونگی مشارکت آنان در اداره جامعه است و در رده بندی آخرین گزارش همایش جهانی اقتصادی که بر اساس آمار و داده های سال ۲۰۱۷ تدارک دیده شده در رده ۱۴۰ از ۱۴۴ کشور مورد پژوهش و بررسی قرار گرفته است .

این چنین ایران یکی از پنج نابرابر ترین کشورهای جهان در زمینه حقوق زنان و مشارکت آنان در امور اقتصادی و سیاسی و بهره وری از آموزش خدمات پزشکی  و بهداشت است .

چهار کشور دیگر که ایران را در پایین ترین رده بندی این تحقیق همراهی می‌کنند عبارتند از چاد , سوریه , یمن پاکستان . ایسلند بر اساس این پژوهش پرچمدار این رده بندی و برابر ترین کشور جهان در این زمینه است.

پژوهش همایش جهانی اقتصادی که در سال ۲۰۰۶ به این سو هر سال بر پایه دانسته های نو به ارزیابی تحولات کشورهای جهان در زمینه تساوی حقوق و مشارکت زنان و مردان می‌پردازد در آخرین گزارش خود که در پایان سال گذشته میلادی فراهم آمده ۱۴۴ کشور جهان را از نظر گذرانده و بر اساس چهار معیار مشارکت سیاسی مدیریت اقتصادی دسترسی به آموزش و بهره وری از خدمات بهداشتی و پزشکی آنها را رده بندی کرده است.

یک دیدگاه

  1. سلام. مردم اسرائیل شریف ترین و بهترین مردم دنیا هستند. ما مردم ایران با تمام وجود مردم کشور اسرائیل را دوست داریم و به خدای اسرائیل ایمان داریم.امیداورم باز یک روز دیگه ارتباط مردم ایران و اسرائیل مثل گذشته گردد. آمین

Comments are closed.