ایرنا فاش ساخت: روغن، برنج و دارو، صرف بودجه  بسیج، پلیس و سپاه برای سرکوب و کشتار بیشتر مردم شد

خبرگزاری دولتی ایرنا با انتشار یک گزارش و جدول، از تغییراتی که محمدباقر قالیباف و هیئت‌رئیسه مجلس به صورت غیرقانونی در بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ اعمال کرده‌اند ، فاش ساخت : براساس این جدول، بودجه سازمان بسیج تا بیش از دو برابر افزایش یافته است. این افزایش معادل بیش از ۲ هزار میلیارد تومان است.

ایرنا نوشته است: براساس تغییرات صورت گرفته و با استفاده از منابع حاصل از حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات روغن، گوشت، برنج و دارو، بودجه بسیج، سپاه سایبری، قوه قضائیه، صندوق ذخیره بسیجیان و سازمان تبلیغات اسلامی رشد قابل توجهی داشته است.

برخی از رسانه های اجتماعی نوشته اند: حکومت ، منابع ناشی از حذف ارز ترجیحی کالاهای اساسی صرف بودجه سرکوب در فضای مجازی کرده است

در ادامه این گزارش آمده است که تغییر ارقام جداول بودجه ۱۴۰۰، برخلاف مصوبه قانونی مجلس در هفته گذشته و با توییت یک نماینده مجلس علنی شد.

ایرنا نوشته است : لشکر سایبری یا گروهی که از سوی بسیج، سپاه و سازمان تبلیغات اسلامی در فضای مجازی سازماندهی شده‌اند نیز با این تغییرات، ۱۷۰۰ میلیارد تومان بیشتر از بودجه قبلی‌شان دریافت خواهند کرد. این گروه قبل از این تغییرات حدود ۸۰ میلیارد تومان دریافت می‌کردند. این جدا از بودجه‌ای است که معاونت فرهنگی سپاه، سازمان اطلاعات سپاه و معاونت فرهنگی بسیج به این افراد اختصاص داده است.

یک روز پس از انتشار این خبر، بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس با انتشار یک نامه اعتراضی از محمدباقر قالیباف خواستند در این زمینه شفاف‌سازی کند. این نمایندگان دستکاری در ارقام جداول مصوب بودجه ۱۴۰۰ را رکوردی جدید در عدم تمکین به آیین‌نامه مجلس و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رئیس مجلس در این زمینه شدند.

در تغییرات صورت گرفته بعدی، ۲۱۵۰ میلیارد دیگر نیز به نیروی انتظامی اختصاص یافته است. پیش‌تر تعدادی از اقتصاد‌دانان حامی جمهوری اسلامی هشدار داده بودند که سال ۱۴۰۰ با رشد نارضایتی‌های اقتصادی می‌تواند بحران‌های امنیتی بزرگی برای جمهوری اسلامی ایجاد کند.

آن‌ها خواستار تدوین برنامه‌ای برای بهبود وضع معیشتی مردم شده بودند. حال به نظر می‌رسد راهکار هیئت‌رئیسه مجلس برای پاسخ به این هشدار، افزایش بیشتر قیمت کالاهای اساسی و افزودن به بودجه بخش سرکوب در نیروی انتظامی است.

۴۰۰ میلیارد تومان به قوه قضائیه، ۳۶۱ میلیارد تومان به دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین، ۵۰ میلیارد تومان به امامان جمعه و بیش از ۱۲۵ میلیارد تومان دیگر نیز به بودجه حوزه‌های علمیه افزوده شده است.