ایزوستیا چاپ مسکو: روسیه سامانه یشرفته تری از نوع اس سیصد را به سوریه فرستاده است

یزوستیا نوشت که روسیه نسل پیشرفته تری از سامانه اس سیصد را در سوریه مستقر می کند

رسانه های چاپ مسکو خبر دادند که دولت روسیه سامانه های پیشرفته تر ضد هوایی از نوع اس – ۳۰۰ را به سوریه منتقل ساخته است. در گزارش پیشین گفته شده بود که روسیه در مجموع چهار سامانه در سوریه مستقر می سازد. ولی اکنون روزنامه های مسکو می نویسند که یک سامانه پیشرفته تر نیز به دمشق  فرستاده شده است.

روزنامه ایز وستیا  چاپ مسکو از قول یک مقام نظامی بلندپایه روسی که نامش برده نشد، نوشت که تا کنون سه سامانه از نوع پیشرفته,۲ S-300 pm به سوریه فرستاده شده که نوع پیشرفته تری از این سامانه ضد هوایی می باشد و از دقت بیشتری برخوردار است.

این مقام گفت که نوع پیشرفته این سامانه از امکانات تهاجمی و دفاعی پیشرفته تری برخوردار است.

آگاهان می گویند که انتشار چنین خبری باید موجب افزایش نگرانی اسرائیل شود – زیرا اگر کارشناسان اسرائیلی در گذشته راهکارهایی برای خنثی کردن اس سیصد داشته اند، اکنون باید با نوع جدید آن دست و پنجه نرم کنند.

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل در هفته های اخیر تاکید کرده اند که اسرائیل در برابر خطرات امنیتی در سوریه، بیکار نخواهد نشست. ولی علیرغم این گفته، از هنگام حادثه ماه گذشته در مورد ایل یوشینِ هواپیمای نظامی روسیه در حریم هوایی لاذقیه، از حمله تازه ای توسط اسرائیل علیه مواضع سپاه قدس در سوریه خبری نرسیده است.

روزنامه ایزوستیا نوشت که نوع جدید سامانه اس سیصد، نه تنها قادر است جنگنده های مدرن را هدف قرار دهد و موشک های کوتاه برد را شکار کند، بلکه می تواند علیه موشک های میان برد  از نوع بالیستیک نیز وارد عمل شود. به نوشته این روزنامه، عملیات سایبری نیز نمی تاند این سامانه را فلج کند.

یک دیدگاه

  1. این بود او روابطی که می گفتید چی شد . دیدی حق با اسمان بود و این موجودات که دم از هماهنگی با اسرائیل می زنند در واقع دشمن اسرائیل هستند .

Comments are closed.