ایسنا ادعا می‌کند که اسرائیل از تماس بین ایران با عربستان و امارات نگران است، که ادعایی بی اساس است

خبرگزاری دولتی ایسنا در تهران، در یک گزارش تحلیلی ادعا کرد که اسرائیل از تلاش جاری برای کاهش تنش بین ایران با امارات عربی متحده و عربستان سعودی نگران است. این ادعا از زبان فردی به نام رحمان قهرمان پور، در سمت تحلیلگر این رسانه خبری منتشر شد. ولی هیچ اطلاعات و یا استدلالی که تائید کننده این ادعا باشد، آورده نشده است، و این در حالی است که هیچیک از سیاستمداران اسرائیلی درباره تماس های کنونی بین حکومت ایران با مقامات عربستان و امارات واکنشی نشان نداده اند.

این تحلیلگر حکومت اسلامی ایران ادعا کرد که “نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، بنیامین نتانیاهو می خواهد از مشارکت در نیروی بین المللی آزادی کشتیرانی در حوزه خلیج فارس استفاده تبلیغاتی کند و در آستانه انتخابات عمومی اسرائیل، آراء بیشتر به دست آورد”.

این ارزیابی پایه و اساسی ندارد، زیرا سیاست راهبردی اسرائیل همیشه مبتنی بر رویارویی با زیاده خواهی های رژیم ایران و همچنین تلاش برای عادی سازی روابط با کشورهای عرب بوده، که این امر ارتباطی با انتخابات پارلمانی در اسرائیل ندارد.

علاوه بر همه مزیت هایی که حضور اسرائیل در نیروی بین المللی دارد و پیشتر نیز به آن اشاره شده، نکته دیگری که در آن نهفته شده، رساندن این پیام به حکومت ایران است که اگر اسرائیل را به نابودی تهدید می کند، واکنش اسرائیل نه تنها اقدامات دفاعی می باشد، بلکه می تواند جنبه فعال نیز داشته باشد.

تحلیلگر خبرگزاری ایسنا در ادامه تحلیل خود، به مشکلات انتخاباتی در اسرائیل پرداخته و معضل تشکیل کابینه آینده را تشریح کرده است.

در مورد ادعای این تحلیلگر مبنی بر “نگرانی” اسرائیل از تماس‌هایی که هم اکنون بین ایران با عربستان سعودی و امارات عربی متحده جریان دارد، کارشناس رادیو پیام اسرائیل می‌گوید که این تماس ها مراحل بسیار ابتدایی را می‌گذراند و هیچ اطمینانی وجود ندارد که به نتیجه برسد، زیرا اعراب سواحل جنوبی خلیج فارس، نمی‌توانند به وعده های رژیم ایران اعتماد کنند – و این در حالی است که هدف اصلی رژیم ایران، آن است که آن دو کشور را از همکاری نظامی با ایالات متحده علیه رژیم ایران باز دارد.

3 دیدگاه‌

  1. هر پولی که کشورهای عربی برای خرید تسلیحات در مقابل تهدیدات جمهوری اسلامی می پردازند در اصل چک تضمین بقای رژیم تهران است.
    کوتاهترین راه برای توجیه کشورهای غربی به لزوم سرنگونی این حکومت همانا از در آشتی در آمدن با آن است تا این مترسک انگلیسی کارکرد استعماری خود را از دست بدهد.

  2. اعراب باید بدانند بعد از یمن نوبت خود عربستان است ، بحرین کویت و…. هم جزو پروژه ایرانند.
    اگر مسئله یمن را به جایی نرسانند در واقع تسلیم ایران شده اند.
    عفب نشینی های پی در پی ترامپ اینها را گستاخ تر کرده و ایران و منطفه را به سوی فاجعه می برد.
    اینها به پرستیژ کاذب تکیه دارند ، تحریم را خودشان می خواهند باید به پرستیژ اینها هم حمله کرد ، تا قد و اندازه اینها برای مردم روشن شود.

Comments are closed.