ایسنا: زمین خواران حکومت اسلامی، پس از تسلط بر نقاط سبز، اکنون قصد تسلط بر کویر را دارند

خبرگزاری ایسنا خبر داد که زمین خواران حکومت اسلامی، پس از تسلط بر مناطق سبز، اکنون به کویر روی آورده اند که زمین های آنجا را نیز ببلعند. ایسنا در گزارش خود نوشت: «هجوم  زمین خوارها از مناطق خوش آب و هوا به کویر مرکزی ایران رسیده است و اگر در گذشته معمولاً مناطق ساحلی و جنگلی شمال و مناطق ییلاقی خوش آب و هوا همچون لواسان و دماوند، هدف زمین خواری بود، آمار رفع تعرض در نوروز امسال نشان می‌دهد که متعرضان منافع ملی به مناطق کویری ایران حمله کرده اند.

به گزارش  فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن ، در نیمه اول تعطیلات (۲۵ اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۲ فروردین ۱۳۹۹) ، ۱۰۶ مورد تعرض به اراضی ملی صورت گرفته که البته همه ۱۰۶ مورد رفع تصرف شده است. نکته قابل توجه اینکه استان یزد با ۲۵ مورد بیشترین آمار هجوم زمین خواران را داشته است.

سرهنگ جواد خردمند در ادامه گفت: در مجموع در نیمه اول تعطیلات نوروزی که تا ۱۲ فروردین به طول انجامید در مجموع ۳۹۴۰ مورد گشت که ۲۶۸۵ گشت آن خودرویی و ۱۲۵۵ مورد آن گشت موتوری بود در اقصی نقاط کشور به حفاظت از اراضی ملی و گشت زنی پرداختند.

خردمند افزود: بیشترین وقوع تعرض در این مدت مربوط به استان یزد با ۲۵ مورد در زمین‌هایی به مساحت ۲۶ هزار و ۲۷۴ متر مربع بوده است.و  در هشت استان اردبیل، خراسان جنوبی، سمنان، قم، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و لارستان هیچ تعرضی به اراضی ملی در تعطیلات نوروز ۱۳۹۹ ثبت نشد.