ایفای نقش ملکه کلئوپاترا توسط یک هنرپیشه اسرائیلی، به دنبال مخالفت شدید در مصر منتفی شد

گزیده شدن یک هنرپیشه زیبای روی اسرائیلی برای ایفای نقش کلئوپاترا ملکه زیبای مصری در یک فیلم که در آن کشور قرار است تهیه شود، جنجال بزرگی برانگیخته و برخی افراد در پیام های خود در شبکه های اجتماعی نوشته اند “چگونه است که ایفای نقش ملکه افسانه ای دوران امپراطوری مصر به یک هنرپیشه اسرائیلی سپرده می شود. این مخالفت شدید موجب گردید که تهیه کنندگان فیلم از این تصمیم خود منصرف شوند.

ملکه کلئوپاترا بنا بر افسانه های مصری، معشوقه یولیوس قیصر امپراطوری رم بوده است که تا کنون چندین فیلم دیگر نیز در این باره به روی اکران آمده است.

هنرپیشه جنجال برانگیز اسرائیلی که به علت زیبایی چهره و شرقی بودن آن برای ایفای این نقش گزیده شده بود، گال گادوت نام دارد که از شهرت جهانی برخوردار است.

یک بانوی مصری در پیام توییتری خود نوشته است: چگونه می توان نقش یک ملکه افسانه ای را که بخشی از تمدن و افتخارات مصر باستان است، به بانوی هنرپیشه ای سپرد که نه تنها یهودی است، بلکه اسرائیلی نیز می باشد. او نوشت: مگر در داخل مصر، زنان هنرمند و زیبارو کم هستند که این نقش به یک خانم اسرائیلی و یهودی سپرده می شود.

گال گادوت هنرپیشه زیباری اسرائیلی که شهرت جهانی دارد ولی نگذاشتند نقش کلئوپاترا ملکه افسانه ای مصر را بازی کند

در مقابل، یک کاربر اهل عربستان نوشت: هنر، هنر است و مذهب و ملیت هنرپیشگان را نباید در ایفای نقش دخالت داد.

هالیوود در سال های گذشته درباره روابط عاشقانه کلئوپاترا با یولیوس قیصر رم، چندین فیلم ساخته که زیباترین هنرپیشگان وقت در آمریکا این نقش را ایفا کرده اند و اکنون یک کمپانی فیلمبرداری مصری، یک هنرپیشه اسرائیلی را برای این نقش بر می گزیند، ولی زیر فشار اعتراض ها، از تصمیم خود منصرف می شود.

سال گذشته نیز یک هنرپیشه محبوب مصری به نام عمرو وقاد اعلام کرد که قصد دارد در سری دوم فیلم “واندر وومن” (زن شگفت انگیز) با هنرپیشه اسرائیلی گال گادوت بازی کند. در آن هنگام نیز این خبر جنجال برانگیز شد و به دنبال اعتراض ها، منتفی گردید.

همین فیلم قرار بود سال گذشته در لبنان نیز روی اکران بیاید و به دنبال ابراز مخالفت های گروهای اسلامی و تعصب گرا، نمایش فیلم ممنوع گردید.